قاضي سبحاني : مريم حسین خواه تا آخر هفته آزاد مي شود

كانون زنان ايراني : قاضي پرونده مريم حسین خواه در ملاقات اخير خانواده او اعلام كرده‌است كه به زودي و تا آخر همين هفته در جهت آزادي‌اش قدام مي كند.

شهاب ميرزايي همسر مريم حسين خواه به ديدار چند روز گذشته مادر مريم اشاره مي كند و اينكه در اين ديدار به او وعده داده‌اند كه مريم تا آخر همين هفته آزاد مي‌شود.

سبحاني، قاضي پرونده مريم حسين خواه همچنين گفته است كه قصد نداشته كه پيگيري پرونده او تا اين حد طولاني شود و منتظر است تا تحقيق وزارت اطلاعات تكميل شده و اگر پرونده را هم براي او نفرستند خودش پرونده را درخواست مي‌كند.

ميرزايي مي گويد:« اگرچه همچنان با تبديل قرار وثيقه به كفالت مخالفت مي شود اما قاضي پرونده مريم از كاهش ميزان وثيقه خبر داده است.»

و همچنين از دادگاه آينده مريم كه در 28 آبان برگزار خواهد شد خبر مي دهد . دادگاهي كه به دليل رسيدگي به پرونده حسين خواه براي شركت او و 33 زن ديگر در تجمع اعتراض آميز مقابل دادگاه انقلاب برگزار مي شود.

مریم حسین‌خواه روزنامه نگار، فعال در حوزه زنان و عضو کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین تبعیض آمیز و عضو مرکز فرهنگی زنان در حدود يك ماه پيش بازداشت شد.

مريم حسين‌خواه نخستين بار كه براي بازجويي به دادگاه انقلاب مراجعه كرد تفهيم اتهام شد. به او گفته شد که متهم به تشویش اذهان عمومی، تبلیغ علیه نظام، نشر اکاذیب از طریق انتشار اخبار کذب در وب سايت هاي “زنستان” و “تغییر برای برابری” است.براي حسين خواه 100 ميليون تومان وثیقه تعيين شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.