شهربانو امانی با اشاره به اظهارات الهام: وقتی دختران را می‌زدند، دولت خواب بود؟

آفتاب: نايب رييس مجمع ادوار نمايندگان مجلس با اشاره به مخالفت دولت با اجرای طرح امنيت اجتماعی و اظهارات غلامحسين الهام، سخنگوی دولت نهم مبنی بر اينکه «دولت مخالف برخی برخوردها در قالب طرح امنيت اجتماعی است و فرهنگ‌سازی وظيفه نيروی انتظامی محسوب می‌شود»، گفت: اين گونه طرح‌ها، طرح‌های قانونمندی نيستند چرا که اگر قانونمند بودند، قوای سه گانه بايد در آن نقش داشتند، از سوی ديگر دولت تاکنون يا خواب بوده يا خود را در اين مدت به خواب زده بود.

شهربانو امانی در گفت‌وگو با خبرنگار سياسی آفتاب با اشاره به اظهارات الهام گفت: بايد يادآوری کرد که ضابطين نيروی انتظامی زير نظر وزارت کشور کار می‌کنند.

وی ضمن تاکيد بر «قانونمند نبودن طرح امنيت اجتماعی»، گفت: اگر اين طرح قانون است، چگونه ضابط قضايی برخورد سليقه‌ای می‌کند و چرا در ابتدای آغاز اين طرح در تابستان دولت به عنوان مجری، موضع‌گيری نکرد؟

عضو مجمع زنان اصلاح‌طلب ضمن بيان اينکه «هيچ کس با هنجارشکنی موافق نيست»، گفت: بايد حد حجاب مشخص شود. متاسفانه آن قدر فضا را سنگين کرده‌اند که کسی جرات اظهارنظر پيدا نمی‌کند، تنها برخی از رسانه‌ها آن هم بسيار محترمانه و آرام از کنار آن گذشتند و اشاره کوچکی به آن کردند.

امانی با اشاره به ضرب و شتم يک خانم در ميدان هفت تير به دليل پوشش نامناسب، گفت: در آن اتفاق به جای آنکه متشاکی محکوم شود، شاکی محکوم شد.

وی در واکنش به سخنان معاون دادستان تهران مبنی بر برخورد با ضابطان متخلف در طرح امنيت اجتماعی، گفت: چرا از ابتدا متر و شاخص مدونی را تعيين نمی‌کنند که هر کس سليقه‌ای برخورد نکند و حال می‌خواهند با ضابط متخلف برخورد کنند؟

امانی افزود: متاسفانه با رفتار خود، ناهنجاری را تثبيت کردند، نسل جوان را به عصيان‌گری وا داشتند،‌ چرا که مسايل اجتماعی را بايد با آموزش دادن صحيح و با طمانينه انجام داد.

وی ضمن يادآوری شعارهای تبليغاتی محمود احمدی‌نژاد در زمان انتخابات گفت: رييس جمهور در زمان انتخابات معتقد بود که «مشکلات ما تنها دو تار موی دختران نيست»، اما چرا دولت تاکنون مماشات کرده و امروز پس از گذشت چند ماه از آغاز اين طرح، مخالفت خود را اعلام کرده‌اند؟ در صورتی که در اين طرح، تنها نيروی انتظامی تصميم‌گيری نکرده بود، بلکه همه ارگان‌ها نقش داشتند.

امانی افزود: وقتی می‌خواهند مولفه‌های اقتصادی را به گونه دستوری جابه جا کنند، مولفه‌های اجتماعی را نيز دستوری جا به جا می‌کنند. دولت اکنون بايد پاسخگو باشد. چرا امروز به فکر مخالفت با طرح امنيت اجتماعی افتاده؟ در صورتی که از تابستان اين طرح اجرا می‌شده است.

وی تاکيد کرد: ما برخورد قانونمند با هنجارشکنان را می‌پذيريم اما برخورد غيرقانونی و فرافکنی مورد قبول کسی نيست. بايد پرسيد دادستان محترم چرا از ابتدا پيشگيری نکرد که حالا نخواهد با ضابط متخلف برخورد کند، اگر در اتفاقات گذشته مسامحه نکرده بودند، اکنون ديگر نيازی به برخورد با ضابطين نبود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *