ميانگين حقوق زنان اسپانيا كمتر از مردان است

ايرنا_ميانگين حقوق سالانه زنان اسپانيا پنج هزار و ‪ ۸۰۰‬يورو كمتر از مردان اين كشور است.

روزنامه “ال‌پاييس” چاپ مادريد روز جمعه با اعلام اين خبر نوشت:” ميانگين حقوق سالانه در اسپانيا در سال ‪ ۲۰۰۵‬ميلادي با رشد دو درصد به ‪ ۱۸‬هزار و ‪ ۶۷۶‬يورو رسيده است. ”

به نوشته اين روزنامه و بر اساس گزارش موسسه ملي آمار اسپانيا، اختلاف حقوق متوسط سالانه ميان مردان اين كشور كه ‪ ۲۱‬هزار و ‪ ۹۳‬يورو و زنان اين كشور كه ‪ ۱۵‬هزار و ‪ ۲۹۴‬يورو دريافت مي‌كنند به ‪ ۲۷/۵‬درصد رسيده كه نسبت به سال پيش از آن ‪ ۰/۱‬درصد كاهش داشته است.

اختلاف موجود ميان حقوق متوسط اتباع اسپانيايي و مهاجران غيراتحاديه اروپايي كه ‪ ۱۳‬هزار و ‪ ۳۴۷‬يورو و آمريكاي جنوبي كه ‪۱۳‬ هزار و ‪ ۶۸۶‬يورو دريافت مي‌كنند به ترتيب به ‪ ۲۸‬و ‪ ۲۶/۷‬درصد رسيده است.

براساس اين گزارش، در اسپانيا ‪ ۱۷/۱‬درصد مردان حقوقي معادل با چهار برابر حداقل حقوق حرفه خود را دارند درحاليكه ميزان زنان در اين سطح، ‪۹/۳‬ درصد بوده است.

اين موسسه در توجيه اين اختلاف درآمد ميان زنان و مردان اسپانيا نوشت كه شمار بسياري از زنان اين كشور به صورت نيمه وقت كار مي‌كنند و به اين خاطر درآمد كمتري دارند.

بالاترين متوسط حقوق سالانه در اسپانيا متعلق به ايالت مادريد با ‪ ۲۲‬هزار و ‪ ۹۷۳‬يورو و پايين‌ترين حقوق متعلق به ايالت “اكسترمادورا” با ‪ ۱۵‬هزار و ‪ ۲۴۲‬يورو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.