استقبال فعالان جنبش زنان از نخستین “شب منشور”

میدان زنان

حدود 150 نفر از فعالان جنبش زنان با حضور در نخستین شب منشور، سالگرد آغاز به کار تدوین منشور زنان را گرامی داشتند. این برنامه که قرار بود هفته گذشته و همزمان با 19 دی، سالگرد نخستین جلسه ای که فعالان جنبش زنان گردهم آمدند تا درباره ضرورت داشتن “منشوری از آن خود” گفت و گو کنند برگزار شود و به دلیل بارش برف، سرمای شدید و اعلام تعطیل عمومی به تعویق افتاده بود، دیروز در سالن اجتماعات یکی از مجتمع های مسکونی تهران برگزار شد.

در این مراسم ابتدا زهره معینی، به نمایندگی از گروه هماهنگی منشور زنان، گزارشی از فعالیتهای کمیته های مختلف آن را در سال گذشته ارائه کرد. پس از آن در پانل جنبش زنان و منشور، فریده غیرت با موضوع “گزارش ميزگرد حقوقي: به سوي خانواده جايگزين”، سوسن طهماسبی با موضوع “کمپین یک میلیون امضا”، وحیده مولوی با موضوع “سهمیه بندی جنسیتی در دانشگاهها”، مینو مرتاضی و لیلی فرهاد پور درباره گزارش ميزگرد صلح و فعاليتهاي گروه “مادران صلح”، فریده ماشینی درباره مشارکت سیاسی زنان و محبوبه عباسقلی زاده درباره کمپین بین المللی علیه سنگسار و کشتن زنان سخنرانی کردند. این پانل با نمایش فیلم “در انتظار سنگسار: داستان مکرمه”، ساخته محبوبه عباسقلی زاده به پایان رسید.

عنوان پانل دوم “مطالعات زنان و منشور” بود که در آن اعظم خاتم به ارائه گزارش نتایج کار گروه تحقیقات محلی منشور پرداخت، پس از آن دکتر شهلا اعزازی درباره اقدامات انجمن جامعه شناسی ایران در سال گذشته، دکتر فاطمه صادقی درباره تحقیقات پیرامون مشارکت سیاسی زنان و سهیلا طهماسبی درباره دستاوردهای گروه محققان مستقل مسائل زنان سخن گفتند.

نخستین شب منشور، با یک شعر کردی و نمایش فیلم “آنچه گذشت…”، کاری از گروه مستند سازی میدان زنان به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.