زنان کارگر سرپرست خانوار سال آینده سهام عدالت دریافت می کنند

ايونا:مدیر کل امور اجتماعی و سهام وزارت کار گفت : از سال آینده زنان کارگر سرپرست خانوار می توانند از سهام عدالت استفاده کنند .

به گزارش ایونا ، مسعود کاظم زاده افزود: با توجه به اینکه 120 هزار زن کارگر سرپرست خانوار در کشور تحت پوشش قانون کار و تامین اجتماعی قرار دارند سهم عمده ای را در حمایت از خانواده ایفا می کند، طرح تخصیص سهام عدالت به زنان کارگر سرپرست خانوار به ریاست محترم جمهوری پیشنهاد شد که با موافقت ایشان پیش نویس آیین اجرایی چگونگی اجرای این فرایند تهیه شده است و از آنجایی که زنان کارگر سرپرست خانوار بیمه شدگان تامین اجتماعی هستند بنابراین، این طرح را با همکاری سازمان بهزیستی و سازمان تامین اجتماعی انجام خواهیم داد .

وی در ادامه از ارسال طرح فوق به سازمان خصوصی سازی خبر داد و گفت: با تایید سازمان خصوصی سازی این طرح ابلاغ خواهد شد تا زنان کارگر سرپرست خانوار با طی مراحل اداری از سهام عدالت استفاده کنند .

وی در ادامه از رشد 48 درصدی گروه های کار نمونه یاد کرد و گفت: در سال جاری 322 پرونده در زمینه معرفی کارگران نمونه به ما ارسال شده ومیزان گروه های کار نمونه منتخب از میان آنها نسبت به سال قبل رشد 48 درصدی داشته است .

کاظم زاده با بیان اینکه تعداد پرونده های ابتکاری کارگران نمونه در سطح استان با رشد 55 درصدی روبه رو بود ، گفت: به تفکیک 50 درصد مربوط به مردان و 104 درصد مربوط به زنان رشد نشان می دهد .

وی با اشاره به اینکه در کل 89 پرونده گروه کار نمونه در سطح استان به مرکز ارسال شده است ، خاطر نشان کرد: پرونده های کارگران نمونه و گروه های کار نمونه در سال جاری 411 مورد اعلام شده که نسبت به سال قبل رشد 56 درصدی داشته است .

مدیر کل امور اجتماعی و سهام وزارت کار با اشاره به اینکه در دولت نهم علاوه بر انتخاب کارگران نمونه و گروه کار نمونه ، واحد نمونه نیز انتخاب و معرفی می شود، گفت: این امر نشان می دهد که وزارت کار و امور اجتماعی علاوه بر توجه در عرضه ابتکارات فردی و گروهی به ابتکارات سازمانی نیز توجه کرده است. انتخاب واحد نمونه به معنای انتخاب تمام کارکنان و کارگران و مدیرانی است که در آن واحد مربوطه به عنوان نمونه انتخاب شده اند .

کاظم زاده تصریح کرد: با بررسی هایی که از ماه گذشته آغاز شده است کمیته ای متشکل از وزارت کار و امور اجتماعی سازمان آموزش فنی وحرفه ای و وزارت صنایع و معادن به استان ها اعزام تا پرونده های ابتکاری کارگران، گروه های کار و واحد های نمونه بر اساس معیارها و ضوابط مربوطه بررسی و رسیدگی شود و نتیجه آن در پایان سال در کمیته علمی و فنی کشور مطرح شده و درهفته کارگر سال‌ آینده توسط رییس جمهور به امت اسلامی معرفی خواهند شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *