بيانيه انجمن حاميان حقوق بشر اصفهان به مناسبت روز جهاني زن

كانون زنان ايراني : انجمن حاميان حقوق بشر اصفهان به مناسبت فرا رسيدن روز جهاني زن بيانيه اي منتشر كرد. در اين بيانيه آمده است:«بيش از هشتاد سال از روز جهاني زن مي‌گذرد. در اين مدت تلاشهاي گسترده اي از سوي زنان و مردان در جهت دستيابي به حقوق وفرصتهاي برابر صورت گرفته ِاما عليرغم دستاوردهاي غيرقابل انكار همچنان راه درازي در پيش روست.»

اعضاي اين انجمن در بيانيه خود همچنان تاكيد كرده اند:«اعتقاد داريم انسانها آزاد متولد مي‌شوند و مستحق داشتن حقوقي برابرند ِ8مارس نماد مخالفت واعتراض به نابرابري هايي است كه در طول تاريخ ايجاد شده و جامعه ايراني نيز از آن مستثني نبوده و نيست. تبعيض قانوني شده و نابرابري فرصت ها زنان ( بخشي از جامعه ما) را از حقوق واقعي خود محروم ساخته ِ تلاشهاي انجام شده براي رفع اين نابرابري اما كمابيش با مخالفتهاي صريح يا ضمني قدرت روبرو بوده است. تا آنجا كه در برخي موارد به عقب گرد از دستاوردهاي مثبت قانوني نيز منجر شده است.»

همچنين در بخش ديگر اين بيانيه آمده است:«در كنار آن برخوردهاي نامتعارف با فعالان جنبش زنان ِ احضارها ِ بازداشتها ِ صدور احكام غيرواقعي نظير شلاق و تعطيلي تريبونهاي زنان ِ خود به معضلي مضاعف بدل شده كه روند رو به جلو جنبش احيا و احقاق حقوق زنان را با چالشي جديد روبرو ساخته است.»

انجمن حاميان حقوق بشر اصفهان ضمن گراميداشت روز جهاني زن و تقدير از فعاليتها و فعالان اين عرصه طي يكصد سال اخير ِ خواستار توجه به درخواست هاي زنان و مردان ايراني و تغيير در قوانين نابرابر و ايجاد فرصت هاي برابر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.