مرخصی‌های ویژه و نگرانی کارکنان زن بخش خدمات در آمریکا

شهرزاد نیوز: یکی از مرخصی‌های ویژه‌ای که برای والدین در برخی از کشورهای اروپائی و ایالات متحده در قوانین کار منظور شده است، استفاده از مرخصی بدون حقوق برای مراقبت از فرزندان خردسال در هنگام بیماری است. اما با این که این حقوق در روی کاغذ برای کارگران محفوظ شناخته شده است، برخورداری از آن در عمل با ملاحظات و محدودیت‌هایی روبروست.

مطلب بالا نتیجه‌ی پژوهشی است که اتحادیه‌ی کارکنان بخش خدمات در آمریکا در میان صد تن از اعضا خود انجام داده است. 54 درصد گفته‌اند که برای یافتن راه حلی برای مراقبت و رسیدگی در دوران بیماری فرزندان زیر 16 سال خود با مشکلات متعددی مواجه‌اند.
یکی از این مشکلات مالی است، زیرا استفاده از مرخصی بدون حقوق مستقیما بر درآمد خانواده تاثیر می‌گذارد. اما اگر از این مرخصی استفاده نشود دو مشکل دیگر بر سر راهشان قرار می‌گیرد: یکی یافتن پرستار و پرداخت هزینه‌ی آن. دیگری هراس از اخراج. بسیاری از والدین از ترس اخراج شدن، از حقی که در قانون کار منظور شده استفاده نمی‌کنند زیرا نگران آنند که به عنوان کارگر “بی‌نظم” شناخته شوند و اسم‌شان در لیست سیاه قرار گیرد.

از همین رو 96 درصد والدینی که در این بررسی اظهار نظر کرده‌اند، معتقدند که دولت باید اقداماتی برای پوشش هزینه‌های ناشی از چنین شرایطی انجام دهد و حداقل بار مالی آن را از دوش والدین بردارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.