روناک صفازاده و هانا عبدی را آزاد کنيد! بيانيه ۵۰۰ فعال مدنی، سياسی، دانشجويی و زنان

500 فعال مدنی، سیاسی، دانشجویی و زنان با انتشار بیانیه‌ای نسبت به ادامه بازداشت روناك صفارزاده و هانا عبدی واكنش نشان دادند.
بیش از هفت ماه از بازداشت «روناك صفارزاده» و «هانا عبدی» از فعالان 21 ساله جنبش زنان می‌گذرد.

امضاكنندگان این بیانیه، با انتقاد از ادامه بازداشت «روناك صفارزاده» و «هانا عبدی»، آزادی آنان را خواستار شدند.

متن این بیانیه به این شرح است :

بیش از هفت ماه از بازداشت “روناک صفازاده” و “هانا عبدی” از فعالان جنبش زنان و از اعضای کمپین یک میلیون امضا می گذرد و با وجود پایان یافتن بازجوییها و تشکیل پرونده و ارسال آن به دادگاه، مسئولان قضایی استان کردستان کماکان از آزادی این دو فعال زنان ممانعت به عمل می آورند. “روناک صفا زاده “و “هانا عبدی” در سالهای گذشته همچنین با “انجمن زنان آذر مهر سنندج “همکاریهایی داشته اند و فعالیتهای آنها به شکلی مسالمت آمیز و در قالبی فرهنگی، در حوزه های دفاع از زنان و کودکان مشهود بوده است، اما با این وجود، نیروهای امنیتی این دو جوان ۲۱ ساله را به “اقدام علیه امنیت ملی” متهم کرده اند و فعالان حقوق بشر نگرانند که طرح این اتهام و اتهامات سنگین امنیتی علیه ایندو،منجر به ادامه بازداشت آنها و نیز صدور حکمی سنگین برایشان گردد.
ما امضا کنندگان این بیانیه،ضمن اعتراض به ادامه بازداشت “روناک صفازاده” و “هانا عبدی” ،از دستگاه قضایی درخواست می کنیم تا با به رسمیت شناختن همه حقوق انسانی این دو فعال زنان ونیز با در نظر گرفتن فعالیتهای مسالمیت آمیزی که در طی سالهای گذشته در حوزه های اجتماعی داشته اند، دستور توقف بازداشت و آزادی بی قید و شرط آنها را صادرکند.
شنبه ۱۷ فروردین ۱٣٨۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *