عروس صلح کشته شد

کشته شدن بانویی که برای مبارزه با جنگ و خون‌ریزی،لباس سپید به‌تن کرده بود تا دور دنیا را بپیماید،مردم ترکیه و ایتالیا را شوکه کرد. «ژوزفینا پاسکواله» برای توجه جهانیان به‌صلح، با لباس سپید و پای پیاده به‌دور دنیا راه افتاد.

بنابراین گزارش،«ژوزفینا پاسکواله» زن ۳۳ساله ایتالیایی برای توجه جهانیان به صلح،با لباس سپید و پای پیاده به‌دور دنیا راه افتاد. او گاهی مجبور بود سوار خودرهای بین راهی شده تا خود را به شهر برساند.«ژوزفینا» به نزدیکی‌های استانبول (ترکیه) رسیده بود که سفرش به‌خط پایان رسید. راننده جانی کامیون زن تنها را سوار کرد. در جاده‌ی فرعی شهر «قبضه»،او را آزار داد و کشت.با انتشار خبر این جنایت،مردم ترکیه و ایتالیا شوکه شدند و دیروز تصویر .

«ژوزفینا» را که از مخالفان جنگ افروزی‌های آمریکا و اسراییل و «عروس صلح» لقب گرفته بود، در صفحه نخست تمامی خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های این ۲کشور نقش بست. هم‌چنین نخست وزیر ترکیه در پیام تسلیت رسمی،با خانواده قربانی و مردم ایتالیا ابراز هم‌دردی کرد. این خبر می‌افزاید،تجسس‌های پلیس جنایی برای دستگیری جانی هوسران،با توجه به‌کشف سرنخ‌ها ادامه دارد.

اسم واقعيش جيوسپينا پاسكوالينو ديمارينئو بود، ولى دوستاش صداش ميكردن پيپا . پيپا باكا، هنرمند جوان ايتاليائى بود كه همين يكى دو هفته پيش جسد عريان و خون آلودش را در كنار لباس سفيد عروسى كه به تن داشته بود در دشتهاى اطراف روستاى گبزه در تركيه پيدا كردند. لباس سفيد عروسى پيپا يك نماد بود: نماد صلحى كه پيپا دوست داشت به خاور ميانه بيايد، نماد محبتى كه پيپا ميگفت در عمق دل مردم نهفته، و نما اعتمادى كه پيپا ميخواست نشون بده كه بايد به مردم داشت . پيپا مسافر بود و پيامبر، در سفرى كه اسمش را گذاشته بود ‘عروسى صلح’. داستان از اين قرار بود كه پيپا و چند تا از دوستاى هنرمندش تصميم گرفته بودند حركت سمبليكى را براى صلح و دوستى شروع كنند، حركتى كه طى اون قرار بود لباس سفيد عروسى بپوشند و به كشور هاى مختلف، از جمله كشور هاى خاور ميانه سفر كنند ، به ميون مردم محلى برن ، و پيام دوستى و محبت را به اونها و به تموم مردم دنيا برسانند.

منابع :

iscanews.ir

namportokwa.blogspot.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.