دختران بیش از پسران ترک تحصیل می کنند

معاون آموزش و پرورش عمومی وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر میزان ترک تحصیل در بین دختران بیش از پسران است.
علی باقرزاده در گفتگو با خبرنگار مهربا بیان اینکه میزان ترک تحصیل در دختران نسبت به پسران یک به نه دهم است، افزود: این امر در موضوع بازمانده از تحصیلان برعکس می شود و این پسران هستند که بیش از دختران ترک تحصیل می کنند.

وی ادامه داد: در مقطع دبستان و راهنمایی میزان مردودی ها در پسران بیش از دختران است.

معاون آموزش و پرورش عمومی یکی از دلایل اصلی بازماندن دانش آموزان از تحصیل را در حال حاضر مهاجرت دانست و اظهار داشت: خانواده های زیادی هستند که به علت خشکسالی، نبود کار و… از مناطق روستایی به شهرها روی آورده و فرزندان خود را در سال مهاجرت به مدرسه نفرستاده اند و این باعث شده است دانش آموز یک سال از تحصیل بازبماند.

باقرزاده با اشاره به اینکه دلایل کارشناسی بسیاری برای ترک تحصیل دانش آموزان و بازماندگان از تحصیل وجود دارد که در استانهای مختلف کشور متفاوت است ، گفت: ازدواج زودرس برای دختران، فرهنگ پایین خانواده درخصوص میزان تحصیل فرزندانشان و اختلافات خانوادگی از جمله عوامل عمده در این مسئله محسوب می شوند.

وی از افزایش یک درصدی جذب خالص کودکان در سال اول ابتدایی خبر داد و تصریح کرد: اما واقعیتی که در این میان وجود دارد این است که همه کودکان لازم التعلیم وارد مدرسه نمی شوند که این میزان به دو درصد می رسد.

معاون آموزش و پرورش عمومی با بیان اینکه میزان ورود کودکان به پیش دبستانی از 20 درصد در سال 79 به 48 درصد در سال 86 رسیده است، گفت: این افزایش براساس سیاست های طراحی شده برای دوره پیش دبستانی طی سال های اخیر انجام گرفته است.

باقرزاده افزود: اعتقاد ما این است که افرادی که وارد پیش دبستانی می شوند قطعا به دبستان هم می روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.