ژیلا بنی یعقوب و نسرین ستوده بازداشت شدند

کانون زنان ایرانی : امروز ماموران امنیتی ژیلا بنی یعقوب ، روزنامه نگار و سردبیر وب سایت کانون زنان ایرانی و نسرین ستوده وکیل و فعال حقوق زنان را در مقابل گالری را ه ابریشم در خیابان فرمانیه تهران بازداشت کردند .

امروز قرار بود تعدادی از فعالان جنبش زنان در گالری راه ابریشم تهران سالروز ۲۲ خرداد ،روز همبستگی زنان را گرامی بدارند اما آنها هنگام مراجعه به این گالری با درهای بسته و حضور نیروهای انتظامی و امنیتی و ممانعت شان برای برگزاری این نشست مواجه شدند . این در حالی است که پیش از این مدیریت این گالری فرهنگی موافقت خود را با بر گزاری این مراسم اعلام کرده بود اما با فشار نیروهای انتظامی و امنیتی مجبور شد درهای گالری را بر میهمانان و سخنرانان این مراسم ببندد.

ماموران امنیتی در مقابل گالری راه ابریشم تجمع کرده و تاکنون چند نفر از میهمانان این برنامه را بازداشت کرده اند.

ماموران امنیتی پیش لز بازداشت بنی یعقوب و ستوده ،دو نفر دیگر از فعالان جنبش زنان را به نام های ایدا سعادت و ناهید میرحاج بازداشت کرده بودند.این چهار نفر در مقابل محل برگزاری مراسم توسط پلیس امنیت تهران بازداشت شدند.احتمال می رود سارا لقمانی و نفیسه آزاد نیز توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی بازداشت شده باشند. همه این شش نفردرمقابل محل برگزاری مراسم روز همبستگی زنان توسط پلیس امنیت تهران بازداشت شده اند.

بر اساس اطلاعیه شماره دو کمیته هماهنگی برگزار کننده این مراسم مقامات مسوول در تمام دوسال گذشته از دادن مجوز به فعالان جنبش زنان برای برگزاری تجمع مسالمت آمیز خودداری کرده اند و هرگونه تجمع محدود آنها را نیز مورد حمله و ضرب و شتم قرار داده اند و حتی در برخی از موارد مانع برگزاری هرگونه گردهمایی این فعالان در خانه های شخصی شان شده اند.

گروه هماهنگی همچنین اظهار تاسف کرده است که نیروهای امنیتی از برگزاری یک مراسم آن هم با حضور جمع محدود صد و پنجاه تا دویست نفره و در یک محیط سربسته به وحشت می افتند و از برگزاری آن ممانعت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.