افروغ: انتخاب دختر نمونه مشابه طرح دختر شايسته در زمان طاغوت نباشد

خبرگزاري فارس: رئيس كميسيون فرهنگي مجلس با بيان اينكه در طول سالهاي گذشته ملاك‌هاي انتخاب افراد در چنين گزينش‌هايي كمي بوده و نوعي رقابت‌هاي منفي را بوجود آورده است گفت: براي انتخاب دختر نمونه بايد به شاخص‌هاي كيفي توجه شود.
عماد افروغ در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس اصل انتخاب دختر نمونه را به شرط اينكه مشابه طرح دختر شايسته در زمان طاغوت نباشد مثبت ارزيابي كرد و افزود: ملاك‌ها و معيارهاي دختر نمونه بايد با فرهنگ اصيل ما، فطرت انساني، نيازها و مطالبات حقيقي زنان متناسب باشد و در اين خصوص توجه به اسوه‌اي به نام حضرت زهرا(س) در هر دو عرصه حيات خصوصي و عمومي مدنظر است.

وي بيان كرد: بخشي از موفقيت‌ دختر نمونه حداقل در عرصه عمومي مانند تحصيل، هنر، نوعدوستي، اخلاق اجتماعي، عفت، انتقال هويت، نوع پوشش و نمادهاي ايراني بايد مورد توجه باشد .

افروغ توجه به شرايط محيطي و ساختاري افراد را از ديگر ملاك‌هاي دختر نمونه دانست و گفت: توجه به آرايش طبقاتي محله‌هاي شهري و امكانات فرد مي‌تواند خود بخود تبعيض‌ها و محروميت‌هاي موثر بر چنين گزينش‌هايي را مهار كند.

وي در پايان انتخاب پسر نمونه را در كنار دختر نمونه بسيار مهم خواند و افزود: انتخاب روز تولد حضرت زهرا(س) به عنوان روز مادر و قرار دادن ايشان به عنوان الگو براي زنان مي‌تواند براي روز تولد حضرت علي (ع) و انتخاب پسر نمونه نيز تكرار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.