گلایه خاتمی از روزنامه نگاران،گفت وگو با بهروز گرانپایه

سرمایه: رئیس جمهور سابق ایران در دیدار با هیات مدیره و بازرسان انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران از اعضای انجمن خواست با شرکت درانتخابات مجمع عمومی از فرآیند حرکت صنفی شان دفاع کنند.

بهروز گرانپایه عضو هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران که دیروز با گروهی از روزنامه نگاران به دیدار سیدمحمد خاتمی رفته بود، با اعلام این خبر همچنین افزود: «در دیدار هیات مدیره انجمن صنفی، اعضا مشکلات پیش روی انجمن را با خاتمی در میان گذاشتند؛ مشکلاتی که انجمن در تلاش است آن را از طریق مکاتبه مستقیم با مسوولان وزارت کار و از طریق شکایت به دیوان عدالت اداری حل کند.»

وی همچنین از برگزاری مجمع عمومی و عادی انجمن در نوبت اول برای انتخاب اعضای هیات مدیره و بازرسان در 17 مرداد، روز خبرنگار، خبر داد. گرانپایه همچنین افزود: «آقای خاتمی در این نشست از اعضای انجمن صنفی روزنامه نگاران خواستند با شرکت در انتخابات از ماهیت صنفی این انجمن دفاع کنند و از خبرنگاران برای حضور کمرنگ شان در مجامع عمومی و عادی انجمن صنفی گلایه کردند. آقای خاتمی در این نشست همچنین فعالیت روزنامه نگاران را با توجه به دشواری های پیش روی این حرفه، بخشی از جریان روشنفکری ایران جهت دستیابی به آزادی و دموکراسی دانستند»

به گفته عضو هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران، سیدمحمد خاتمی در این نشست همچنین دفاع از آزادی بیان و آزادی مطبوعات را از جمله وظایف انجمن صنفی دانست و متذکر شد که گویا انجمن برای حفظ موقعیت خود در این زمینه بیش از حد احتیاط و میانه روی کرده است. خاتمی همچنین در این نشست برخی شبهه ها را که درباره فعالیت سیاسی انجمن با تاکید بر دفاع از آزادی بیان عنوان شده است، ناکارآمد عنوان کرد و دفاع از آزادی بیان را وظیفه اصلی انجمن دانست و خواهان تاکید بیشتر این صنف بر مقوله آزادی شد.

گرانپایه همچنین مشکلات پیش روی انجمن را برخی موارد حقوقی با وزارت کار همچنین جلب نظر روزنامه نگاران برای شرکت در مجمع عمومی عنوان کرد. وی تصریح کرد: «مشکل حقوقی نخست شامل تفسیر اساسنامه ای و موارد اختلاف با وزارت کار است که در حال حاضر موجب شده این وزارتخانه هیات مدیره را به رسمیت نشناسد که البته این موضوع از طریق مکاتبه با دیوان عدالت اداری حل خواهد شد اما مشکل دیگر پیش روی فعالیت انجمن تلاش برای حضور خبرنگاران در مجمع عمومی است. چنانچه اگر روزنامه نگاران در این مجمع حضوری منسجم داشته باشند، خیلی از شائبه ها و موانع پیش آمده از بین خواهد رفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.