دفاع مشاور استاندار تهران در امور بانوان از لايحه خانواده

دبير كميته امور بانوان و جوانان استان تهران، در دفاع از لايحه حمايت از خانواده، گفت : فعالان حقوق زن چشمان‌‏شان را بسته‌‏اند و واقعيات جامعه را نمي‌‏بينند.

فرحناز قند فروش در گفت وگو با خبرنگار “ايلنا” با دفاع از لايحه حمايت از خانواده كه در مجلس در حال بررسي است، اظهار داشت: به نظر مي‌‏رسد اين لايحه با توجه به خلاءهاي موجود و تغييراتي كه در جغرافياي انساني جامعه اتفاق افتاده به شدت احساس مي‌‏شود.

وي افزود: در مورد ماده 23 اين لايحه كه خيلي چالش برانگيز شده است، بايد به اين نكته توجه داشت كه در حال حاضر جامعه ما با مردان زيادي كه ازدواج مجدد كرده و اجازه‌‏اي هم از همسرشان نگرفته‌‏اند،مواجه است. اما اينكه دادگاه مي‌‏آيد و اين را منوط مي‌‏كند به اجازه از همسر اول از جهت بار عاطفي هيچ كمكي به همسر اول نمي‌‏كند، اما از جهت اينكه در آينده دچار مشكل نشود، مي‌‏تواند كمكي كرده باشد.

مشاور استاندار تهران در امور بانوان، در واكنش به مخالفت‌‏هاي فعالان حقوق زن با اين لايحه، اظهار داشت: فعالان حقوق زن در فضايي صحبت مي‌‏كنند كه انگار در جامعه ما زندگي نمي‌‏كنند. جامعه امروز ما مواجه است با بي‌‏وفايي‌‏هايي كه مردان در مورد زنانشان اعمال مي‌‏كنند كه به ازدواج هم نمي‌‏انجامد يا اينكه به تعدد زوجات رو مي‌‏آورند. اينها واقعيات جامعه است. آيا اين افراد چشمانشان را بسته‌‏اند و واقعيات را نمي‌‏بينند؟

وي در ادامه افزود: كمكي كه ماده 23 اين لايحه مي‌‏كند، اين است كه اگر همسرشان ازدواج مجدد كرد، حداقل از جهت مالي تامين هستند و دادگاه اين تامين بودن را تضمين مي‌‏كند ولي از نظر عاطفي هيج كمكي به زن نمي‌‏كند .

قند فروش با اظهار اميدواري در خصوص بررسي كارشناسانه‌‏تر اين لايحه در مجلس، گفت : بهتر بود در تهيه اين لايحه از خانم‌‏هايي كه در جلسات حضور داشتند، بيشتر كمك گرفته مي‌‏شد و اميدوارم در مجلس اين لايحه كارشناسانه‌‏تر بررسي شود تا حاشيه‌‏هاي آن كم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.