حمايت فعالان مدني -صنفي از شيرين عبادي

كانون زنان ايراني:فعالان صنفي-مدني(از جمله تشكل هاي دانشجويان و فرهنگيان) ديروز با حضور در كانون مدافعان حقوق بشر حايت خود را از شيرين عبادي اعلام كردند.

به دنبال انعكاس خبري ميني بر بهايي بودن دختر شيرين عبادي در خبرگزاري ايرنا اين وكيل دادگستري و برنده جايزه صلح نوبل با بي اساس خواندن اين ادعا ،متهم دانستن ،پيش از ثابت شدن جرم را نقض حقوق بشر مي داند.
شيرين عبادي در اين جلسه با رد اين اتهام دليل طرح آن را به عهده گرفتن وكالت برخي پرونده هاي حقوقي عنوان مي كند:”بر اساس قانون اساسي و حقوق بين الملل افراد در انتخاب وكيل آزاد بوده و وكلا نيز مي توانند وكالت در هر پرونده اي را به عهده بگيرند.”

در جلسه ديروز همچنين چند تن در مخالفت سوال هايي را از شيرين عبادي پرسيدند كه اين وكيل به آنها پاسخ گفت.
محمد خاكساري عضو هيات مديره كانون صنفي معلمان يكي از شركت كنندگان در اين برنامه مي گويد:”از سال 85 که دستگیری های معلمان، پس از تجمع آن سال شروع شد، کانون مدافعان حقوق بشر که مجموعه ای از وکلای خبره و درد آشنا را در اختیار دارد، بدون هیچ چشم داشتی، وکالت فعالان صنفی معلمان را پذیرفت. در مذاکرات تشکل های صنفی معلمان با کانون مدافعان حقوق بشر از ایشان خواسته شد، از دفاع معلمان بهره برداری در قدرت سیاسی نشود. مسئولان کانون مدافعان اعلام کردند، آنچنان بر قول فعالیت صنفی تکیه دارند که حتی اگر خانم شیرین عبادی هم بخواهد نامزد ریاست جمهوری شود یا وارد قدرت سیاسی شود، او را از کانون مدافعان اخراج خواهند کرد.”
او با اشاره به حمايت شيرين عبادي از لايحه خانواده ادامه مي دهد:” در آخرین جلسه مطبوعاتی کانون مدافعان حقوق بشر در اعتراض به ” لایحه حمایت از خانواده” اعلام کرد، «اگر این لایحه به تصویب برسد، در جلوی مجلس تحصن می کنند».
او ميگويد:” در حال حاضر در پی فعالیت های حقوقی مدنی خانم شیرین عبادی و همکارانشان، به ایشان اتهاماتی وارد شده است. یکی از اتهامات ایشان، حمایت از نهادهای مدنی است. نهادهایی به مانند تشکل های صنفی معلمان – دانشجویان- کارگران و …. ”

خاكساري با اشاره به اهداف كانون مدافعان حقوق بشر ادامه مي دهد:”

حمایت حقوقی از فعالان صنفی و مدنی ،حمایت مالی از خانواده های زندانیان فعال مدنی
آموزش حقوق بشر و حمایت از فعالان صنفی و مدنی و آموزش حقوق بشر از اهداف كانون است .”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.