شهلا فروزانفر،مادر صلح: تشويق به چند همسري خانواده را مبدل به ميدان جنگ مي كند

شهلا فروزانفر مادر صلح : هر بار كه خانواده اي جديد بنيان نهاده مي شود فساد وكژ يها چند گام به عقب مي نشيند لذا حمايت از خانواده و تلاش براي دوام آن از اهداف متعالی جامعه انسانی است.

تجربه تلخ سالهاي تلاش براي نجات زنان وكودكان كه ناخواسته مرتكب عمل شنيع قتل شده اند به ما آموخته است كه خشونت و بي عدالتي در خانواده موجبات استيصال فرد را فراهم كرده و از خود رفتارهاي ناهنجار وغير قابل جبران نشان مي دهند.

آحاد خانواده با مرد وزن ونهايتا با حضور كودكان تعريف مي شود
در صورتي كه حقوق زن ومرد كه اركان اصلي خانواده هستند روشن و عادلانه از جانب قانون حمايت شود مي تواند باعث ايجاد قوت قلب گرديده و فرد را از احساس بي پناهي برهاند و مانع از اتخاذ تصميمات غير عاقلانه و بي بازگشت شود .

بيشترين تمركز لايحه خانواده روي طلاق و آثار ناشي از آن و سهولت چند همسري متمركز است اساسا به حقوق زنان وكودكان نمي پردازد يا اگر در مواردي اندك مطرح مي شود نسبت به قانون قبلي پس رفت است.

در مقدمه قانون اساسي حمايت از زنان به عنوان آسيب پذيرترين افراد جامعه تاكيد شده است اما لايحه مزبور نسبت به اين درخواست قانون اساسي بي اعتنا مي ماند.

از طرفي كمك به زنان تنها ، بيوه و نيازمند، ازدواج با مردان متاهل نيست بلكه راه حل در كارآفريني و حمايت بيمه اي و تعيين مستمري براي ايجاد يك زندگي انساني است.

تشويق به چند همسري خانواده را مبدل به ميدان جنگ مي كند و حرمت پدري زوال مي يابدو تربيت و هدايت كودكان ( كه به فراخورسن شان با آزمون وخطا پيش مي روند) دشوار مي گردد.

تشتت و ناامني درخانواده پديده كودكان فراري و بزهكار را در پي دارد و البته از خانواده هاي نا به سامان وازهم گسيخته انتظار بروز ناهنجاريهاي بسيار مي رود .

در درجه اول حفظ حرمت و كرامت زن و به تبع آن تامين امنيت و آسايش و رفاه كودكان. مورد درخواست جامعه است
در غياب قوانين حمايتي و عادلانه از زنان تنها راهکار توسل به مهريه مي باشد كه قانون مزبور براي محدود سازي آن نيز تلاش مي نمايد وعملا زنان را تنبيه مي كند. موضوع صیقه و كودكان بدون شناسنامه و هويت انساني همچنان در اين لايحه مسكوت مي ماند.

لذا من ايمان داريم براي تحكيم بنيان خانواده و و توسعه اخلاق در خانواده يكي از راه كارها تصويب قوانين عادلانه انساني كه در انطباق با شرايط احتماعي ، اقتصادي ، فرهنگی و متناسب با نیازهای امروز باشد، ضرورت دارد. ایجاد کار و حمایت از تسهیم عادلانه مشاغل بین زنان ومردان جامعه کاری اساسی تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.