قندفروش : چادر مشکي و سنتي لباس ملي زنان کشور ما است

مديرکل امور بانوان و خانواده استانداري تهران گفت: رنگ مشکي و سنتي چادر در ايران به عنوان نماد لباس ملي زنان ما محسوب مي شود و مطرح کردن رنگ هاي جديد براي چادر ناشي از عدم اطلاع از فرهنگ زنان و پوشش هاي زنانه در ايران است .

به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری زنان ایران “ایونا” ، فرحناز قندفروش در گفت وگو با خبرنگار ما در پاسخ به اظهار نظر دبير جشنواره عفاف و حجاب افزود: اين نوع اظهار نظر در خصوص تغيير رنگ چادر زنان ايران ، بازتاب ها و واکنش هايي از سوي برخي مجامع مذهبي ، مراکز اسلامي و سايت هاي خبري داشته است.

وي با اظهار تاسف از اين سخنان تصريح کرد: احساس مي کنم دبير جشنواره عفاف و حجاب از روي بي تجربگي و عدم اطلاع از فرهنگ و پوشش زنان ايران اين حرف ها را زده است.

قندفروش اظهار داشت: طي سه دوره برگزاري جشنواره زنان سرزمين من هيچگاه مطرح نشد که رنگ چادر از مشکي بايد تغيير کند بلکه اعلام کرديم که پوشش زن ايراني بايد با طرحها و رنگ هاي متنوع ارايه شود تا پاسخگوي نياز سلايق مختلف زنان باشد.

وي تاکيد کرد: اصلي ترين پوشش زنان ايراني همين چادر مشکي و سنتي است و هرگز رنگ آن تغيير نخواهد کرد بنابراين بايد از ذکر چنين نکاتي که غير مسوولانه است پرهيز شود.

قندفروش گفت: اميداوريم اين گونه اظهار نظرها و بي تجربگي ها باعث نشود که جشنواره عفاف و حجاب را به بي راهه ببرند که اين امر موجب ايجاد مخالفت هاي بيشتر شده و روند برگزاري آن را با مشکل مواجه مي کند.

وي افزود: زن ايراني خود رنگ چادر خود را در طول تاريخ انتخاب کرده و مدهايي هم که اخيرا ارايه شده براي علاقه مندان و کساني است که خواستار تنوع هستند ولي اين اقدام به منعي نفي سنت هاي جامعه ايران اسلامي نيست.

دبير جشنواره عفاف و حجاب در روزهاي اخير در گفت وگو با خبرنگاران از تغيير رانگ چادر از مشکي به ساير رنگ هاي متنوع خبر داده بود که اين امر با واکنش هاي زيادي مواجه شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.