انجمن اسلامي دانشجويان اعلام کرد:سهميه بندي جنسيتي گامي در دور شدن از عدالت است

انجمن اسلامي دانشگاه تهران و علوم پزشکي تهران به مناسبت بازگشايي دانشگاه هاي کشور بيانيه اي صادرکرد.
به گزارش خبرنگار “ايلنا”،‌‏در متن اين بيانيه آمده است: در چند سال گذشته به دليل فراهم نشدن شرايط مناسب براي تحصيل نخبگان در مقاطع عالي و بهره مند نشدنشان از امکانات آموزشي، رفاهي، و پژوهشي ،روند مهاجرت نخبگان به خارج از مرزهاي کشور افزايش بي سابقه يافته است.

در ادامه اين بيانيه با انتقاد از نحوه انتخاب روساي دانشکده ها آمده است: امروز متاسفانه بخش بزرگي از اساتيد و شخصيت هاي علمي و آکادميک که در زمينه علوم انساني در چند دهه گذشته جدي ترين نظرات را بيان نموده اند به بيرون از آکادمي رانده شدند و امکان بهره مندي، نقد و استفاده از آنها از ميان رفته است.

اين بيانيه مي افزايد:‌ طرح بومي سازي ورود به دانشگاه ها و سهميه بندي جنسيتي در دانشگاه گامي ديگر در دور شدن از عدالت به عنوان يکي از ارکان اصلي اسلام است که متاسفانه در اين دوران اتفاق افتاده است.

در پايان اين بيانيه با انتقاد از نحوه برخورد دولت با رسانه ها آمده است:‌ تبليغات وسيع رسانه اي دولت درباره مبارزه با فساد اقتصادي کلان و مافياهاي گسترده در بخش هاي مختلف دولتي، پس از سه سال هيچ خروجي درخور توجهي پيدا نکرده است و مفسدان به مردم معرفي نشده اند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.