قانون بومي كردن پذيرش دانشجو با اولويت دختران

در آخرين جلسه شوراي عالي انقلاب فرهنگي، مقرر شد، كميته‌اي متشكل از دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي، وزراي علوم و بهداشت و رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در اسرع وقت نسبت به تهيه سياست‌هاي بومي‌سازي پذيرش دانشجو و تسهيل نقل و انتقال آنها با اولويت دانشجويان دختر اقدام كنند.

رئيس شوراي عالي انقلاب فرهنگي ضمن تشكر از زحمات وزرا و رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي دولت قبل، حضور اعضاي حقوقي جديد را در اين شوراي ارزشمند تبريك گفت.

در اين جلسه همچنين با ايجاد سهميه در رشته هاي پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي براي استان خراسان جنوبي در شهرستانهاي نهبندان و سربيشه از سهميه مناطق محروم موافقت شد.

اين تصميم براساس تصميم گذشته شورا درباره پذيرش سالانه 500 نفر از محل سهميه مناطق محروم اتخاذ شد.

بنا بر اين گزارش با تشكيل كميته اي در شوراي عالي انقلاب فرهنگي، سياستهاي تسهيل حداكثري نقل و انتقال و پذيرش دانشجويان به صورت بومي با اولويت دانشجويان دختر تدوين مي شود.

با توجه به مطالعات انجام شده از سوي كارشناسان و بررسي وضعيت دانشجويان غيربومي در دانشگاههاي مختلف كشور و به منظور استفاده حداكثري از ظرفيت دانشگاه‌ها و همچنين كاهش هزينه‌هاي سنگين تحصيل در شهرهاي دور از محل سكونت خانواده و مشكلات حاصل از كمبود خوابگاه‌هاي دانشجويي براي نقل و انتقال از شهري به شهر ديگر و پذيرش دانشجويان بومي، مقرر شد: كميته مزبور با كاركارشناسي دقيق نسبت به تدوين سياست و برنامه ريزي و زمان بندي كوتاه مدت و درازمدت اقدام كند.

شايان ذكر است، مقررات تسهيل نقل و انتقال از ابتداي سال تحصيلي جاري و سياست‌هاي پذيرش دانشجو با محوريت پذيرش دانشجوي بومي استاني بعد از تصويب شوراي عالي از سال 1385 اجرا خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.