معاون استاندارهرمزگان : به جای تهدید مجردها ، به ازدواجشان کمک کنید

معاون استاندارهرمزگان گفت:بهتراست مديران دستگاههاي اجرايي،به جاي تهديد کارکنان مجرد به اخراج و ديگر روشهاي تنبيهي،آنان را در انجام امر مقدس ازدواج کمک کنند.

محمدحسن پرآور شنبه در نشست کارگروه تخصصي امور اجتماعي و فرهنگي افزود:افزايش تعداد متاهلين تاثيربسزايي در بهبود سلامت سيستم اداري دارد و با توجه به تاکيدات ديني بايد ازهمه ابزارها براي تسهيل ازدواج جوانان استفاده شود.
وي ادامه داد:در شرايطي که هجوم تبليغاتي منفي،ضد ارزشهايي مانند افزايش سن ازدواج و سرگرم کردن جوانان به اموري غير از ازدواج را دنبال مي کند،همه بخشهاي جامعه وظيفه سنگيني را براي بي اثر کردن اينگونه القائات، برعهده دارند.
رييس کارگروه امور اجتماعي و فرهنگي اضافه کرد: مشاهدات عيني نشان مي دهد،ازدواج در جوامعي که کمتر در معرض اينگونه تهاجمات تبليغي قراردارند راحت تر و آسانترانجام مي شود که نمونه بارز آن جوامع روستايي هستند.
پرآور خاطرنشان کرد:در برنامه ريزيهاي مرتبط با ازدواج شناسه هاي ازدواج آگاهانه،به هنگام،آسان و پايدار به عنوان اهداف اصلي بايد مورد توجه قرار گيرند و راهکارهاي عملي براي به عينيت درآمدن اين شناسه ها شناسايي و به مورد اجراگذاشته شود.
معاون استاندارهرمزگان مواردي همچون مهريه سنگين و تشريفات را موجب به وجودآمدن واهمه هاي مضاعف در بين جوانان و دوري گزيدن آنها از اين سنت حسنه الهي دانست و خواستار کار فرهنگي براي جايگزين کردن الگوهاي ازدواج ساده به جاي اينگونه ضدارزشها شد.
پرآور همچنين خواستار تحقيق و پژوهش علمي و کارآمد پيرامون ازدواج و همچنين استفاده از توانمندي خيرين براي گسترش ازدواج در بين جوانان شد.

منبع :ايرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.