صدور حکم شعبه 21 دادگاه تجدید نظر برای دلارام علی فعال جنبش زنان

تغییر برای برابری – شعبه 21 دادگاه تجديد نظر استان تهران طی ابلاغ حکمی به دفتر شيرين عبادی وکيل پرونده دلارام علی رای خود را اعلام کرد.

مطابق اين حکم، دادگاه، اعتراض نسبت به بخشی از دادنامه را که منجر به محکوميت دلارام علی به اتهامات شرکت در تجمع غير قانونی با هدف اقدام عليه امنيت کشور و فعاليت تبليغی عليه نظام جمهوری اسلامی بوده را وارد دانسته و به استناد بند يک ماده 257و مواد 272 و 274قانون آئين دادرسی کيفری با نقض احکام قبلی صادره از شعبه 36 تجديد نظر و شعبه 15 دادگاه انقلاب و با استناد بر اصل برائت وی را از اتهامات فعاليت تبليغی عليه نظام و اجتماع غير قانونی با هدف بر هم زدن امنيت کشور، تبرئه کرده است، ليکن با تعيين 4 ماه حبس و ده ضربه شلاق (قابل تبديل به جزای نقدی) وی را در خصوص اتهام اخلال در نظم و آسايش عمومی متهم دانسته است.

دستور توقف اجرای حکم

دلارام علی که در مراحل قبلی دادرسی از اين اتهام تبرئه شده بود به حکم اخير اعتراض کرده و براساس درخواست ايشان دستور توقف اجرای حکم و رسيدگی مجدد به پرونده در حوزه نظارت قضايی ويژه قوه قضائيه صادر و به شعبه 6 اجرای احکام ابلاغ شده است. توقف اجرای حکم با دستور رئيس کل دادگستری استان تهران و از طريق نماينده حوزه نظارت قضايی ويژه قوه قضائيه صادر شده است. اين دستور در 25 آبانماه و در پاسخ به اعتراض متهم به رای دادگاه صادر و به دادسرای ناحيه 20 تهران ابلاغ شده است. دلارام علی از دستگيرشدگان ميدان هفت تير در 22 خرداد سال 1385 بود که بنا بوده در تجمعی برای درخواست اصلاح قوانين مربوط به زنان شرکت کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.