مدير تحقيقات شورای فرهنگی اجتماعی زنان: خانواده‌های نيمه مستقل عاملی برای افزايش طلاق در جامعه است

ایرنا: مدير بخش تحقيقات شوراي فرهنگي اجتماعي زنان از کاهش تمايل به ازدواج در جوانان خبر داد و گفت: بحث خانواده هاي نيمه مستقل و ازدواج موقت باعث افزايش معضل طلاق در جامعه مي شود.

“سيده فاطمه محبي” به مناسبت اول ذيحجه مقارن با ازدواج حضرت علي (ع) و فاطمه زهرا (س) در گفت و گو با خبرنگار گروه اجتماعي ايرنا، بر حمايت دولت از تسهيل ازدواج جوانان تاکيد کرد و گفت: انتخاب گزينه خانواده نيمه مستقل که جوانان به صورت عقد کرده چند سال در خانه پدري زندگي کنند نتيجه اي جز تشديد اختلافات خانوادگي و طلاق به همراه ندارد.

وي ازدواج موقت را پاک کردن صورت مساله دانست و گفت: “ازدواج دائم” که داراي کارکردهاي مثبت براي فرد و جامعه است بايد اشاعه يابد. هر کدام از اين مُسکّن ها که به صورت مقطعي استفاده شود مسلما پيامدهاي ناگواري براي فرد و جامعه بدنبال دارد.

دبير گروه اجتماعي فصلنامه مطالعات راهبردي زنان ادامه داد: تمهيد شرايط “ازدواج دائم” راهکار صحيحي است که بايد با حمايت هاي دستگاه هاي مختلف انجام شود و نظام اسلامي قابليت هاي ناگشوده زيادي براي تقويت اين امر دارد.
وي افزود: متاسفانه در جامعه امروز، جوانان به الگوي والدين خود نمي نگرند، همچنين تبليغ الگوي هاي ارزشي غربي در رسانه هاي جمعي تهديدي براي نظام خانواده شده است.

وي با بيان اينکه افزايش ميانگين سن ازدواج به دليل عدم امکانات اقتصادي و اجتماعي در روستاها بيش از شهرها به چشم مي خورد، افزود: مهاجرت جوانان جوياي کار و تحصيل به شهرهاي بزرگ باعث افزايش سن ازدواج در دختران روستايي شده است.

وي مشکلات براي دسترسي به گزينه مناسب، شرايط اقتصادي نامطلوب و وجود رسانه هاي ناهنجار را از دلايل کاهش تمايل به ازدواج دانست .

محبي خاطر نشان کرد: افزايش آسيب هاي اجتماعي مثل اعتياد ، تورم و مواردي از اين دست باعث افزايش بيش از حد طلاق مي شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.