آپارتمان نشيني و كمر دردهاي زنان شهرك افضلي پور كرمان

كانون زنان ايراني: بيشترزنان شهرك افضلي پور كرمان به خاطر آپارتمان نشيني و نداشتن تحرك كافي دچار كمر درد و پا درد هستند.

به گفته ي زهرا رضايي، مدير انجمن شهرك افضلي پور كرمان مساحت كم آپارتمان هاي اين شهرك و نبودن فضايي براي تحرك و ورزش براي زنان اين منطقه مشكلات جسماني زيادي را در پي داشته است.

انجمن زنان اين شهرك براي حل اين مشكل برنامه راهپيمايي روزانه براي زنان در تابستان را اجرا كرده است.

اما به نظر رضايي زنان به دليل پذيرش نقش هاي مراقبتي و سنتي از اين برنامه استقبال چنداني نكردند. همچنين به دليل سرماي بيش از حد اين منطقه برنامه روزانه راهپيمايي در فصل پاييز و زمستان معلق مي ماند.

وي از نبودن امكانات رفاهي و تفريحي براي زنان اين منطقه گلايه مند است و مي گويد: به خاطر نبودن مكان هاي خاص براي تجمع زنان، تا قبل از تاسيس انجمن زنان اين منطقه پراكنده بودند. اما در حال حاضر انجمن زنان اين شهر با بر پايي جلسات قرآن و بيان مشكلات منطقه براي زنان توانسته اعتماد زنان اين منطقه را جلب كند.

به طوري كه تاكنون زنان شهرك افضلي پور كرمان موفق شده اند با تلاش هاي خود پايانه اتوبوس ايجاد كنند.

زهرا رضايي در اين باره مي گويد: شهرك افضلي پور كرمان در حاشيه شهر كرمان و به دور از هر نوع خدمات رفاهي است. اما ما نتوانستيم با جلب همكاري زنان اين منطقه پايانه اتوبوس، مهد كودك و يك پايگاه بهداشتي براي زنان ايجاد كنيم.

از زمستان سال گذشته تا كنون خدمات مراقبت هاي دوران بارداري و واكسن كودكان مرتباً از طريق اين پايگاه براي زنان اين شهرك ارائه مي شود و زنان، ديگر براي انجام مراقبت هاي دوران بارداري مجبور نيستند به شهر كرمان بروند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.