زنان خرم آباد شب ها مسافرت نمي كنند

كانون زنان ايراني: نبودن پايانه اتوبوس در خرم آباد موجب هراس زنان در رفت و آمدها به ويژه در شب شده است.

به گفته ستاره قاسمي، عضو انجمن زنان هم انديش لرستان، رفت و آمدهايي كه از خرم آباد به شهرهاي ديگر و بر عكس انجام مي شود هيچ گونه امنيتي براي زنان ندارد. بيشتر زنان از سفرهاي شبانه پرهيز مي كنند. چرا كه اگر زني شب به خرم آباد برسد آژانس مطمئني وجود ندارد تا آنها را به مقصد برساند.

مشكلات عبور و مرور زنان و به ويژه دختران دانشجو از نبودن پايانه اتوبوس بيش از مردان است. به طوري كه در سال هاي گذشته تعدادي از زنان به خاطر همين مسئله اموالشان به سرقت رفته و يا حتي مواردي از ربوده شدن زنان وجود داشته است.

در حال حاضر رفت و آمد در يكي از ميادين اصلي شهر خرم آباد انجام مي شود. كه به نظر قاسمي اين ميدان محل تجمع اراذل و اوباش و معتاداني است كه در كمين زنان مجردي هستند كه پا به اين ميدان مي گذارد.

قاسمي از تلاش هاي تشكل هاي زنان خرم آباد براي احداث پايانه اي مطمئن كه يك آژانس اتومبيل داشته باشد، مي گويد و ادامه مي دهد: ما طي نامه نگاري هاي فراوان به استاندار لرستان و فرماندار خرم آباد تقاضاي خودمان را مبني بر ايجاد مكان امني براي مسافران وبه ويژه زنان مسافري كه به خرم آباد سفر مي كنند، مطرح كرديم، اما تا كنون هيچ نتيجه اي نگرفته ايم.

وي در ادامه از وضعيت نامناسب شهر خرم آباد گلايه مي كند و مي گويد: بافت قديمي شهر خرم آباد موجب افسردگي مردمان اين منطقه به ويژه زنان شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.