زنان بدسرپرست در معرض آسيب هاي جدي اجتماعي قرار دارند

منيره نوبخت گفت: زنان بدسرپرست که همسران آنان به دلايل مختلف اعتياد، بي تعهدي به خانواده، نفقه خانواده را تامين نمي‌کنند، بدون حمايت هاي قانوني در معرض آسيب هاي جدي قرار دارند.

رييس شوراي فرهنگي اجتماعي زنان روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار اجتماعي ايرنا اظهارداشت: متاسفانه اين قانون شامل حال زنان بدسرپرست نمي شود و تنها زنان و کودکاني را شامل مي شود که به نوعي سرپرست خود را از دست داده اند، زناني که يا مطلقه هستند و يا همسرشان فوت کرده تحت پوشش اين قانون و حمايت هاي مراکز مربوطه قرار مي گيرند.

وي تصريح کرد: زنان بدسرپرست که به ظاهر داراي همسر و سرپرست خانواده هستند اما در واقع بار مسووليت سنگين تامين اقتصادي خانواده را خودشان به تنهايي بايد عهده دار باشند، در حال حاضر هيچگونه مرجع قانوني ملزم به حمايت و پيگيري مشکلات و مسايل آنان نيست و اين خلاء قانوني را بايد با کار کارشناسي حساب شده و دقيق حل کرد.
وي با بيان اينکه به سرنوشت اين قشر از جامعه که نقش تربيتي و اقتصادي ويژه اي را در خانواده عهده دار هستند نمي توان بي اعتنا بود، گفت: رها بودن اينگونه زنان در مسايل و مشکلاتشان، تبعات جبران ناپذيري را در خانواده به همراه دارد که نمي توان از آن غفلت ورزيد.

وي گفت: با اينکه بارها شاهد فداکاري زناني بوديم که با تلاش هاي جانفرسا همسر معتاد خود را از ورطه هلاکت خارج کرده و دوباره توانسته خانواده اش را احيا نمايد، اما لازمه تداوم اينگونه تلاش ها وجود ابزارها و مراکز حمايتي از اين قشر از جامعه است.

نوبخت خاطرنشان کرد: متاسفانه برخي زنان زير بار چنين مسووليتي تاب نمي آورند و در مواجه با همسري که از زير بار تامين معاش خانواده شانه خالي مي کند و وي را در تامين مخارج خانواده تنها مي گذارد و يا با همسري روبروست که به علل مختلف از کار افتاده شده است، دچار آسيب هاي جبران ناپذير اجتماعي مي شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.