سجاد خاکساری فرزند عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان دستگیر شد

کانون زنان ایرانی: سجاد خاکساری فرزند عضو هیات مدیره کانون صنفی دیروز به جرم عکسبرداری برای وایجاد اخلال در امنیت ملی بازداشت شد.

به گفته محمد خاکساری عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران سجاد روز شنبه از ساختمان بازرسی کل کشور عکاسی کرده بود که با مخالفت نیروی انتظامی روبرو شد.

خاکساری می گوید:”در این محل هیچ تابلویی مبنی بر ممنوعیت عکاسی وجود نداشت و سجاد که در کنار فعالیت هایش به عکاسی برای نشریه معلمان هم می پردازد ٰ،اقدام به عکسبردازی از تابلوی سر در این سازمان عکس گرفت اما نیروی انتظامی دوربین او را گرفت و برایش تشکیل پرونده داد.”

او ادامه می دهد:”روز چهار شنبه 9 بهمن 87 سجاد خا کساری برای گرفتن دوربین خود ساعت 5/10 صبح به پایگاه سوم اطلاعات واقع در خیابان عباس آباد میدان نیلوفر مراجعه کرد اما بازداشت شد و او را به دادگاه انقلاب بردند .سجاد توسط قاضی حداد بازجویی شد . سپس به پایگاه سوم برده شد و هنوز در آنجاست.”

. مدیر مسوول هفته نامه توقیف شده قلم معلم می افزا می افزاید:”قاضی جرم سجاد را عکاسی برای ایجاداخلال در امنیت ملی عنوان کرده است واکنون رحمانی وکیل او در تلاش برای تبرئه سجاد است.”

ثریا دارابی ، عضو کانون صنفی معلمان و مادر سجاد امروز صبح به این بازداشتگاه مراجعه کرد تا لوازم مورد نیاز سجاد را به او برساند اما ماموران از پذیرش آنها خودداری کردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.