درآمد زنان اروپایی 4 / 17 درصد کمتر از مردان

شهرزاد نیوز: برخلاف بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا، زنان آلمانی به طور متوسط دستمزد کمتری نسبت به مردان دریافت می‌کنند.

ولادیمیر سپیلدا، کمیسر اجتماعی اتحادیه‌ی اروپا در مصاحبه با روزنامه‌ی آلمانی “وِلت” ضمن اعلام این مطلب، افزود: “تفاوت دستمزد زنان و مردان، برای هر ساعت کار 23 درصد است. این تفاوت در سال 2007 نسبت به سال قبل از آن تغییر چندانی نداشته است.”
به این ترتیب آلمان مانند قبل جزو کشورهایی محسوب می‌شود که در آن تفاوت فاحشی در این زمینه محسوس است. در بین کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا تنها در اتریش، هلند، قبرس، جمهوری چک و استونی‌ تفاوت دستمزد بیشتر از آلمان است.

درآمد زنان اروپایی به طور متوسط 4 / 17 درصد کمتر از مردان است. این امر تنها به تفاوت دستمزد برای کار یکسان مربوط نمی‌شود، بلکه یکی از دلایل مهم آن تعداد زیاد زنان در مشاغل نیمه وقت است.

وی همچنین تاکید کرد، زنان در اروپا به طور متوسط از آموزش‌های حرفه‌ای بهتری نسبت به مردان برخوردارند. تعداد زنانی که از دانشگاه‌ها در رشته‌های عالی فارغ‌التحصیل می‌شوند بیشتر از مردان است. با این وجود زنان هستند که غالبا باید در خانه کار کنند، از بچه‌ها مراقبت کرده و یا وظیفه‌ی مواظبت از ناتوانان و سالمندان را به عهده گیرند.

به گفته‌ی سپیدلا: “در کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا مردان به طور متوسط 6 ساعت در هفته به کار خانگی می‌پردازند، در حالی که زنان ۲۵ ساعت از وقت خود را به آن اختصاص می‌دهند. 31 درصد از زنان نیمه وقت کار می‌کنند و این میزان چهار برابر مردان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.