ورود بهزيستي به زندان زنان

ایلنا: مدير کل دفتر شبه خانواده بهزيستي از ورود اين سازمان به زندان زنان درسال 88 خبر داد.
حميدرضا الوند به خبرنگار ”ايلنا“ گفت: در پيش‌‏نويس برنامه‌‏هاي بهزيستي براي سال آينده تقويت اقدامات بين بخشي و برون سازماني لحاظ شده است و بر اين اساس سازمان برنامه‌هايي را براي بهبود وضعيت كودكاني كه با ماردان خود در زندان هستند اجرا مي‌كند.

الوند با تاكيد بر اينكه اين اقدامات بر اساس وظايف دفتر شبه‌خانواده بهزيستي مبني بر تربيت و پرورش انسان‌هاي به‌هنجار و ارائه خدمات به تمام كودكاني كه والدين باصلاحيت خود را به طور موقت يا دائمي از دست ‌داده‌اند, اجرا مي‌شود‏, راه‌‏اندازي شيرخوارگاه، بهبود وضعيت تغذيه و سلامت کودکان همراه با مادران زنداني را از اهداف اين برنامه برشمرد.

ااو اظهار كرد: اين اقدام به منظور تقويت استانداردها براي ايجاد فضا براي مادراني است که همراه کودکان خود در زندان‌ها به سر مي‌برند‏ البته در اين زمينه بايد مذاکراتي با سازمان زندان‌‏ها برگزار شود.

او با بيان اين که اين برنامه با هدف جلوگيري از بروز تجربه زندان براي کودکان است‏, خاطرنشان کرد: کودکاني که در سال‌هاي ابتداي زندگي به دليل تولد درزندان يا دلايل ديگر زندان را مي‌بينند، درآينده با مشکلات زيادي مواجه مي‌شوند.

مدير کل دفتر شبه خانواده بهزيستي تاکيد کرد: بر اين اساس سازمان بهزيستي ناگزيز است که به زندان‌ها ورود کند و سازمان زندان‌ها نيزکه از ديگر متوليان ارتقاي سلامت اجتماع است را ياري رساند.

الوند با بيان اين که اعتبار مشخصي براي اين برنامه در نظر گرفته نشده است، خاطرنشان کرد: به طور قطع در زندان‌هاي زنان فضاهايي موجود است که امکان تغيير کاربردي به شيرخوارگاه را دارند.

او افزود: درعين حال بهزيستي آمادگي دارد تا در صورت نياز اعتباراتي براي برنامه‌هاي آموزشي و تربيتي براي کودکان ساکن در زندان‌ها قرار دهيم.

مديرکل دفتر شبه خانواده بهزيستي گفت:‌‏مکاتبات با سازمان زندان‌ها در اين مورد از سال آينده آغاز مي‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.