حضور ميهمانان نوروزي به همراه شیرین عبادی و دیگر وکلای خود در دادياری امنيت دادسرای انقلاب

مدرسه فمينيستي: يكشنبه 16 فروردين، 10 نفر از اعضاي كمپين و مادران صلح براي آخرين بازجويي به دادگاه انقلاب فراخوانده شدند. فرخنده احتسابیان، شهلا فروزانفر، بهارا بهروان، لیلا نظری، دلارام علی، ثریا یوسفی، علی عبدی، محمد شوراب، آرش نصیری اقبالی و امیر رشیدی، 10 تنی بودند که با قرار کفالت در روز 9 فروردین آزاد شدند و امروز برای آخرین بازجویی به همراه وکلای خود به دادگاه انقلاب مراجعه کردند.

ساعتي پيش از زمان مقررشيرين عبادي به همراه نسرين ستوده ، نسيم غنوي ،مينا جعفري و پوربابايي به عنوان وکلای 12 نفر از بازداشتی های بازدید نوروزی، در مقابل دادگاه حاضر شدند و به سوالات همراهان و خبرنگاران پاسخ دادند.

مدت زمان بازجويي بيش از يك ساعت به طول نيانجاميد و تمام افراد پس از انجام بازجويي آزاد شدند.

شيرين عبادي در مصاحبه با مدرسه فمينيستي گفت: نكته مهم در اين بازجويي حضور وكلا در تمام مدت بازجويي بود .

وي اظهار اميدواري كرد كه اين شيوه مدني رعايت قانون باب بشود و اجازه بدهند كه از اولين لحظات بازجويي وكلا حضور داشته باشند. شیرین عبادی افزود: به نظر من بازجويي منطبق بر ضوابط انجام شد. اتهام اين ده نفر اخلال در نظم عمومي بيان شد كه موكلان ما متفق القول اين اتهام را رد كردند.

شيرين عبادي در پاسخ به چگونگي وضعيت خديجه مقدم و محبوبه كرمي گفت: داديار پرونده آقاي حيدري فر، اعلام كرده اين دو نيز فردا با قرار كفالت آزاد خواهند شد.

این 12 فعال جنبش زنان روز پنج شنبه ششم فرودین ماه در حالی که تصمیم داشتند به دیدار نوروزی با خانواده های برخی از زندانیان بروند در خیابان سهروردی تهران دستگیر و به زندان منتقل شده بودند و سه روز بعد 10 تن از آنان با قرار کفالت آزاد شدند و دو تن از آنان، خدیجه مقدم و محبوبه کرمی، همچنان در بازداشت ماندند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *