تعلیق حکم اعدام دل آرا دارابی

رادیو فردا

قوه قضائيه حکم اعدام دل آرا دارابی را برای مدت محدودی متوقف کرده است تا اين دختر ۲۳ ساله و خانواده اش فرصت جلب رضايت از اوليای دم را داشته باشد.

آيت الله هاشمی شاهرودی رئيس قوه قضائيه حکم اعدام دل آرا دارابی را برای مدت محدودی متوقف کرده است تا اين دختر ۲۳ ساله و خانواده اش فرصت جلب رضايت از اوليای دم را داشته باشد.به نوشته روزنامه اعتماد فعالان مدنی بر اين باورند توقف حکم قصاص دل آرا برای مدتی کوتاه فرصت مناسبی است تا اوليای دم نسبت به تصميم خود بيشتر فکر کنند و خانواده دل آرا تلاش دوباره خود را برای جلب رضايت آنان آغاز کنند. بیشتر بخوانید:دل‌آرا دارابی در یک قدمی اعدام دفتر مرکزی سازمان عفوبين الملل در لندن نيز، بر عليه حکم اعدام دل آرا دارابی، تظاهراتی را روز دوشنبه در مقابل سفارت ايران در لندن سازمان داده است.دل‌آرا دارابی متهم است که شش سال قبل زمانی که تنها ۱۷ سال داشت با همدستی پسر مورد علاقه‌اش فردی را به قتل رسانده است.خانم دارابی در سال ۸۲ پس از قتل فردی که نسبت خويشاوندی با پدر خانم دارابی داشت ، قتل را برعهده می‌گيرد، اما در دادگاه ارتکاب جرم را انکار می‌کند. وی در دادگاه اظهار داشت: «من تحت تأثير حر‌ف‌های پسر مورد علاقه‌ام قرار گرفتم که گفت تو قتل را گردن بگير، چون کمتر از ۱۸ سال داری اعدام نخواهی شد. من به قتل اعتراف کردم اما اين اعترافات واقعيت نداشت».عبدالصمدخرمشاهی که تاکنون وکيل خانم دارابی بوده بر اين اعتقاد و باور است که خانم دارابی بی‌گناه بوده و شواهد متعدد در پرونده وی بيانگر آن است که وی نمی‌توانسته قاتل باشد.

وی در اين زمينه به روزنامه اعتماد گفته است: «ايرادهای زيادی در پرونده وجود دارد و مدارک موجود در پرونده نشان می دهد اين دختر قاتل نيست. دل‌آرا چپ دست است و با توجه به ضربات وارده به مقتول و شواهد ديگر، ممکن نيست اين دختر قاتل باشد.»مطابق قوانين جزايی ايران، قصاص يک حق شخصی است و خانواده قربانی مختار است که بين اجراء و عدم اجرای حکم صادره دست به انتخاب زده و يکی را برگزيند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.