زنان سرپرست خانوار روستايي وام 15 ميليون‌ توماني مي‌گيرند

خبرگزاري فارس: مشاور امور بانوان وزير جهاد كشاورزي از ارائه تسهيلات وام 15 ميليون تومان به زنان سرپرست خانوار روستايي خبر داد.

به گزارش خبرنگار زنان فارس،‌ تهمينه دانيالي در نشست تخصصي طرح‌هاي مشترك مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوري با جهاد كشاورزي گفت:‌ وزارت جهاد كشاورزي به منظور ارائه خدمات به زنان روستايي و گردش سرمايه توسط بانك كشاورزي به عنوان بانك عامل در روستاها تسهيلات ويژه‌اي را براي زنان سرپرست خانوار در نظر دارد.
دانيالي ابراز داشت:‌ در سال 85، 11ميليون نفر زن روستايي كه 16درصد جمعيت كشور را تشكيل مي‌دهند و همچنين 4ميليون و 400هزار خانوار روستايي وجود داشتند كه يك ميليون و 500هزار نفر به صورت مستقيم در بخش كشاورزي فعاليت داشتند.
وي اضافه كرد:‌ بر اساس آمار سال 1380، 175هزار زن سرپرست خانوار روستايي در كشور در بخش‌هاي مختلف كشاورزي، دامپروري و دامداري فعاليت مي‌كنند.
دانيالي ابراز داشت:‌ دولت نهم به منظور حمايت دائم و هميشگي از زنان روستايي فعال، ‌رديف بودجه‌ خاصي را براي تسهيلات اشتغال‌زايي به دختران و زنان در سال 87 اختصاص داده است.
وي با بيان اينكه اين بودجه در سال 88 افزايش يافته گفت:‌ بر اساس تصويب طرح وام به زنان روستايي در اسفند 87، حداكثر 150ميليارد ريال تسهيلات با حداكثر 7درصد بهره به زنان سرپرست خانوار روستايي اعطا مي‌شود.
وي تصريح كرد: اين بودجه در اختيار وزارت كار و امور اجتماعي است و رديف بودجه‌اي ثابتي در اين خصوص به وزارت جهاد كشاوري اختصاص داده شده است.
دانيالي تصريح كرد:‌ به زنان سرپرست خانوار روستايي طبق اعتبار تخصيص داده شده، 10 تا 15 ميليون تومان وام بر اساس اولويت و بررسي طرح‌هاي زنان سرپرست خانوار روستايي،‌ اعطا خواهد شد.
مشاور وزير جهاد كشاورزي گفت:‌ رديف بودجه‌اي كه در نظر گرفته شده است هر سال 20درصد افزايش خواهد يافت.
به گفته وي تاكنون 228 اتحاديه تعاوني زنان روستايي در دولت نهم تشكيل شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.