بازداشت فاطمه مسجدی و مریم بیدگلی در قم

میدان زنان: فاطمه مسجدی و مریم بیدگلی که در زمینه حقوق زنان در شهر قم فعالیت می کردند به همراه غلامرضا سلامی پژوهشگر روز گذشته بازداشت شدند.

یک منبع موثق ضمن اعلام خبر بازداشت این دو فعال، تاکید کرد: ماموران اداره اطلاعات قم، دیروز در کرج، فاطمه مسجدی و غلامرضا سلامی را بازداشت کردند. ساعاتي پيش از آن مآموران به منزل فاطمه مسجدي در قم مراجعه كرده بودند و كتابها و لپتاپ و برخي اوزام شخصي وي از جمله آلبوم عكس خانوادگي اش را با خود برده بودند. هنگام مراجعه به منزل تنها خواهر وي حضور داشته است كه موبايل وي را هم با خود برده اند.

این منبع موثق افزود: این ماموران حدود ساعت 8 دیشب نیز با مراجعه به منزل فاطمه بیدگلی، ضمن بردن وسایل شخصی وی، او را بازداشت کرده و با خود بردند.

گفتنی است، فاطمه مسجدی و مریم بیدگلی سالهاست در زمینه حقوق زنان در شهر قم فعالیت می کنند. این دو نفر اخیرا در جریان دفاع از حقوق یک دختر … که در معرض قتل ناموسی قرار گرفته بود، با برخی از متنفذین این شهر، درگیر شده بودند. فاطمه مسجدی و مریم بیدگلی همچنین از اعضای کمپین قم هستند.

غلامرضا سلامی، پژوهشگر و مولف حوزه زنان که کتاب “نهضت نسوان شرق” ، تالیف مشترک وی و افسانه نجم آبادی از او به چاپ رسیده است، در حال کار روی پژوهش تازه ای با همکاری فاطمه مسجدی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.