محکومیت نفیسه آزاد به پنج میلیون ریال جزای نقدی

نفیسه آزاد، یکی از دستگیرشدگان 23 خرداد سال گذشته به پرداخت پنج میلیون ریال جزای نقدی به حساب صندوق دولت محکوم شد.

نفیسه آزاد که به اتهام اخلال در نظم عمومی و تمرد در مقابل پلیس در 23 خرداد سال گذشته در مقابل گالری راه ابریشم دستگیر شده بود از اتهام اخلال در نظم ، تبرئه و برای اتهام تمرد دربرابر مامور دولت در حین انجام وظیفه به استناد بند سوم ماده 607 قانون مجازات اسلامی به پرداخت پنج میلیون ریال محکوم شد.

بر اساس محتویات رای صادره ، در کیفرخواست دادسرای انقلاب این چنین عنوان شده است که موکل در تاریخ 22 خرداد سال 87 به مناسبت سالروز 22 خرداد و روز همبستگی زنان و تجمعات غیر قانونی زنان در میدان هفت تیر در سال 85 مراسم دیگری با حضور اعضای اصلی کمپین جمع آوری یک میلیون امضا و کانون مدافعان حقوق بشر حضور یافته که با توجه به اینکه قبلا موضوع توسط نیروی انتظامی اطلاع داده شده لذا از تشکیل جلسه جلوگیری به عمل آمد و از موکل درخواست گردید که محل را ترک کند که وی خودداری نموده است . در حالی که اولادستگیری موکل در مورخ 23 خرداد روی داده و نه 22 خرداد! و اصولا از سوی پلیس ، درخواستی مبنی بر اینکه موکل محل را ترک کند عنوان نشده بوده و صرفا در برابر پرسش موکل درباره اینکه چرا باید سوار ماشین گشت ارشاد شود وی را تا ون گشت ارشاد راهنمایی کرده و موکل نیز بدون هیچ گونه تمرد و مقاومت و درگیری با ماموران پلیس سوار ماشن ون شده است و اساسا دلیل کافی از سوی دادگاه برای تمرد عنوان نشده است .

با توجه به اینکه رای منطبق با موازین علمی و حقوقی صادر نشده است در روز های آتی تجدید نظر خواهی از رای مذکور تقدیم دادگاه خواهدشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.