زهرا رهنورد: مهمترین وظیفه من رفع تبعیض علیه زنان خواهد بود

دکتر زهرا رهنورد در جمع پرشور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: امیدواریم همه‌ زندانی‌های سیاسی آزاد شوند؛ آزادی بیان و اندیشه خواست همه‌ ما از رییس‌جمهور آینده خواهد بود.

به گزارش قلم‌نیوز دکتر رهنورد در مراسم گردهمایی ملی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سخنرانی کوتاهی به دغدغه‌ همیشگی درباره وجود تبعیض علیه زنان در کشور اشاره و عنوان کرد: همیشه نسبت به تبعیض علیه زنان اعتراض داشتم. زنان ایرانی باکرامت‌ و خردورز هستند و خودشان می‌توانند در سرنوشت خود تصمیم گیرنده باشند. آنها احتیاج به قیم ندارند.
او گفت: امروز موسم انتخابات است و ما می‌توانیم این اعتراضات را بهتر بیان کنیم. چرا که هر انتخابات می‌تواند جشنواره‌ آزادی فکر، بیان و قلم باشد.
رییس سابق دانشگاه الزهراء با ذکر این که تبعیض‌های مختلف نسبت به زنان همیشه برای ما دغدغه بوده تصریح کرد: مهم‌ترین شعار من رفع تبعیض و حمایت از زنان خواهد بود.
این استاد دانشگاه با بیان این که 90 درصد از دانشجویانش در کلاس‌های درسی در دانشگاه‌ تهران دختر هستند و در این دانشگاه هم می‌بینید که دو سوم دانشجویان از میان دختران هستند تاکید کرد: می‌خواهم از این مساله نتیجه بگیرم که در آینده بخش قابل توجهی از نیاز اشتغال در کشور مربوط به دختران تحصیل‌کرده و اندیشمند است که باید آینده و اشتغال آنها تامین شود. وجود برخی سیاست‌های کلی در کشور نظیر اشتغال‌زایی ، حمایت از تولید ملی و کشاورزی می‌تواند در حل این مساله کارساز باشد.
همسر میرحسین موسوی توضیح داد: از اولویت‌های دولت بعدی این است که هر کس که رییس‌جمهور شود، باید به دنبال رفع تبعیض، حمایت از زنان و ایجاد اشتغال متناسب برای آنها باشد.
دکتر رهنورد در ادامه این گردهمایی به شعارهای “زندانی سیاسی آزاد باید گردد” و “دانشجوی زندانی آزاد باید گردد” که از سوی دانشجویان سر داده شد اشاره و خاطرنشان کرد: در زمان دانشجویی من یکی از شعارها این بود که دانشجوی سیاسی آزاد باید گردد. امروز شعار همه‌ ملت ما همین است و امیدواریم همه‌ زندانی‌های سیاسی آزاد شوند. آزادی بیان و اندیشه خواست همه‌ ما از رییس‌جمهور آینده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.