رئيس مركز امور مشاركت زنان و خانواده از سوي رئيس جمهور منصوب شد

خبرگزاري فارس: محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري اسلامي ايران طي حكمي خانم نسرين سلطان خواه را به سمت مشاور رئيس جمهور و رئيس مركز امور زنان و خانواده منصوب كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دفتر امور رسانه هاي رياست جمهوري، متن حكم رئيس جمهوري به شرح ذيل است:

«بسم‌الله الرحمن الرحيم

سركار خانم دكتر نسرين سلطان خواه

نقش زنان در تعالي جامعه اسلامي با ظهور انقلاب اسلامي بارز و متجلي شد. حضور شاخص زنان در عرصه‌هاي ايمان، فداكاري، مهرورزي و تفكر و عمل سياسي مرهون انديشه‌ بنيانگذار جمهوري اسلامي امام خميني (ره) است.

امروز در پرتو اين انديشه والا، زنان ايران اسلامي، نماد آزادانديشي، آزادگي، عفاف و وارستگي و تاثيرگذار بر فرآيند تصميم‌گيري سياسي، اجتماعي و فرهنگي هستند.

بر اين اساس سركار عالي را كه نمونه‌هاي زنان انديشمند، عالم و متعهد به ارزشهاي والاي اسلامي هستيد به عنوان مشاور رئيس جمهور و رئيس مركز امور زنان و خانواده برمي‌گزينم.

اميدوارم با اتكال به خداوند متعال بتوانيد نقش ممتاز زنان را در عرصه‌هاي مختلف علمي، فرهنگي، سياسي و اجتماعي صيانت و تقويت نموده و از همه ظرفيت برنامه‌ريزي و اجرايي دولت براي ارتقا اين جايگاه متعالي بهره ‌گيريد.

توجه به جايگاه محوري خانواده به عنوان كانون مهر و عاطفه و پرورش انسان متعالي و عنصر اصلي در بقاي سلامت و اخلاق در جامعه از اهم برنامه‌هاي مركزي خواهد بود.

اهتمام در برنامه‌ريزي و اجرا بر مبناي اصول چهارگانه دولت اسلامي، عدالت گستري، مهرورزي، خدمت به بندگان خدا و تعالي مادي و معنوي با تاكيد بر محوريت خانواده و معرفي شان و منزلت زن ‌تراز جامعه اسلامي وظيفه اصلي آن حوزه خواهد بود.

مزيد توفيقات سركار عالي را از خداوند متعال مسالت دارم.»

نسرين سلطان خواه در حال حاضر عضو شوراي شهر تهران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.