نارضايتی 70 درصدی زنان تهرانی از زندگی زناشویی‌شان

ایونا: تنها در طول هشت ماه در سال گذشته 70 هزار مورد طلاق در ايران روي داده و دست‌کم 140 هزار نفر از يکديکر جدا شده‌اند. اين آماري است كه از سوي محمدرضا آيت‌اللهي رئيس ثبت احوال کل ايران اعلام شده است .

به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری زنان ایران “ایونا” ، اين آمار اما در حالي منتشر شد که رئيس سابق سازمان ملي جوانان ايران چندي پيش اعلام کرده بود که نارضايتي جنسي يكي مهم‌ترين دلايل طلاق در كشور است.

در همين حال دکتر مجد عضو هيات‌علمي‌دانشگاه‌علوم‌پزشكي‌ايران‌و موسس‌اولين‌مركز مشاوره‌جنسي‌در ايران‌به خبرنگار ما مي‌گويد که در ايران هر روز بر تعداد افرادي که به خاطر بي‌اطلاعي از وظايف جنسي از يکديگر جدا مي‌شوند ، افزوده مي‌شود .

به گفته دکتر مجد ، براي جلوگيري از گسترش اين بحران‌ها بايد براي جوانان ايراني يک استراتژي جنسي تعريف کرد و بر اساس آن به آموزش جنسي آنها پرداخت تا نياز‌هاي اوليه آنها در اين حوزه برطرف شود .

اين متخصص همچنين با انتقاد از پنهان‌کاري‌ها در رابطه با مسائل آموزش جنسي در ايران گفت که اگر سعي شود به‌طور علمي و عاميانه اين مسائل را با مردم مطرح کرد ، برخي از مشکلات در اين حوزه برطرف خواهد شد. مقام‌هاي بهزيستي و بهداشتي ايران در حالي از گسترش طلاق‌ها در ايران ابراز نگراني مي‌کنند که آموزش‌هاي لازم جنسي براي استحکام خانواده‌ها از سوي رسانه‌ها عمومي به‌طور مطلق ممنوع است .

به اعتراف کارشناسان مسائل خانواده، بسياري از جوانان در ايران آگاهي چنداني از وظايف و ظرفيت‌هاي جنسي جنس مخالف ندارند و عدم رضايت از رابطه جنسي باعث شده که اين عامل تبديل به يکي از عوامل شتاب‌دهنده طلاق‌ها در اين کشور تبديل شود .

به گزارش “ایونا” ، گزارش مراکز رسمي در ايران حکايت از آن دارد که طلاق‌ها در اين کشور طي چند سال گذشته بيشتر مربوط به گروه سني 20 تا 24 سال براي زنان و 25 تا 29 سال براي مردان بوده است .

اين مجموعه سني نشان مي‌دهد که طلاق در ايران بيشتر بين سنين روي داده که تمايلات جنسي افراد در مرحله‌اي نيمه آرماني قرار دارد و درخواست‌ها براي برقراري روابط جنسي از نوع پورنوگرافيک و خشن منجر به نارضايتي‌هاي جنسي شده است .

در همين حال نتايج يک تحقيق ميداني در تهران پايتخت ايران نشان داده که در حدود 70 درصد زنان اين شهر تمايلي براي برقراري رابطه جنسي با همسر خود ندارند .

اين تحقيق که از سوي محققان دانشگاه علوم پزشکي قم در سطح شهر تهران انجام شده ، همچنين فاش مي‌کند که بيش از 67 درصد از اين زنان تمايلي به برقراري رابطه جنسي با همسرانشان نداشته‌اند ، 63 درصد بعد از رابطه جنسي، احساس عصبانيت داشته ‌و 71 درصد از آنها هيچ لذتي از رابطه خود با همسرشان نمي‌‌برند .

در اين تحقيق ميداني همچنين مشخص شده است که نزديک به 70 درصد از اين زنان هيچ احساس محبتي بعد از روابط جنسي در خود نمي‌بينند .

اين تحقيق در عين حال گزارش‌ها در مورد نارضايتي جنسي در وقوع طلاق در زوج‌هاي جوان را نيز تاييد کرده و به اين نتيجه رسيده که «طلاق به دليل مسائل جنسي، مشکل زوجين جوان است ؛ چنان که در اين مطالعه ، ميانگين سن زنان، 29 سال بوده است.» نتايج اين تحقيق براي نخستين‌بار در کنگره پيشين خانواده و سلامت جنسي که چندي پيش در ايران برگزار شده بود ، اعلام شده است .

آمار‌هاي رسمي در جهان گوياي اين واقعيت است که يك‌ارتباط جنسي‌ مناسب‌تا 70 درصد باعث‌رونق‌زندگي‌ زناشويي‌مي‌شود ، اين در حالي است که در ايران خيلي از طلاق‌ها به‌خاطر نداشتن‌ يك ‌ارتباط جنسي‌نامناسب‌صورت مي‌گيرد .

سازمان بهزيستي نيز در تازه‌ترين آمار خود، نسبت طلاق به جمعيت اين كشور در سال گذشته را ۱۳ صدم درصد اعلام كرده است .

در همين حال رئيس سازمان ثبت احوال ايران نيز پيش از اين اعلام كرده بود: «از هر ۹ مورد ازدواج يك مورد منجر به طلاق مي‌شود.» اما موضوع مشکلات جنسي زوج‌هاي ايراني در حالي مطرح مي‌شود که دبير شوراي عالي سازمان نظام پزشكي چندي پيش اعلام کرد كه ۴۰ درصد مردان از اختلالات جنسي رنج مي‌برند .

دكتر محمدرضا نوروزي از افزايش ۶۰ هزار نفري مردان نابارور در هر سال خبر داده و به ايسنا گفته بود که ۱۵ درصد زوج‌هاي جوان از اختلالات ناباروري رنج مي‌برند .

اختلالات ناباروي و تفاوت سليقه‌هاي جنسي از جمله عواملي است که زوج‌هاي ايراني را وادار به ترک يکديگر مي‌کند .

برخي کارشناسان اين اختلالات را ناشي آموزش نديدن زوج ايراني از روابط جنسي و الگوگيري از فيلم‌هاي پورنو مي‌دانند. با وجود همه اينها اما آموزش‌و‌پرورش ايران دروسي درباره آموزش مسائل جنسي ندارد .

همچنين در دانشگاه‌هاي ايران يک درس تک واحدي به نام «تنظيم خانواده» وجود دارد که به صورت بسيار کلي و سربسته تنها به نحوه جلوگيري از بارداري مي‌پردازد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.