آزاده انصاری با «ماكوندو» به جشنواره تئاتر بلاروس می‌رود

ایونا: «آزاده انصاري» نمايش «ماكوندو» را به چهارمين جشنواره بين‌المللي تئاتر «بلاويا وژا» كه از 14 شهريورماه به مدت هشت روز در شهر برست بلاروس برگزار مي‌شود، مي‌برد .

به گزارش سرويس فرهنگي خبرگزاري زنان ” ايونا” ،«آزاده انصاري» كارگردان تاتر با اعلام اين خبر اظهار داشت: نمايش «ماكوندو» در چهارمين جشنواره بين‌المللي تئاتر بلاويا وژا بلاروس كه از 14 شهريورماه (پنجم سپتامبر) تا 12 سپتامبر در شهر برست برگزار مي‌شود، شركت مي‌كند و در روز ششم سپتامبر اجرا خواهد داشت .

وي افزود: از امروز تمرينات اين نمايش براي شركت در جشنواره بلاروس شروع مي‌شود، اين نمايش 8 بازيگر دارد و به همراه نوازنده و موسيقي زنده، 10 نفر در صحنه حضور خواهند داشت .

انصاري افزود: «ماكوندو» برداشتي متفاوت از يكي از داستان‌هاي گابريل گارسيا ماركز با نام «پيرمرد فرتوت با بال‌هاي بزرگ بزرگ» است و داستان ورود پيرمردي عجيب و بالدار به «ماكوندو» (شهر خيالي ماركز) است كه اتفاقات گوناگوني را به دنبال دارد و زندگي ساكنان اين شهر كوچك خيالي را دستخوش تغييراتي مي‌كند و شيوه اجرايي نمايش نيز تركيبي از بازيگر و عروسك است .

اين كارگردان تاتر ادامه داد: در اين نمايش آرش پارساخو و نادر برهاني‌مرند دراماتورژ هستند و فرشاد فزوني موسيقي، منوچهر شجاع طراح صحنه، فرناز بهزادي طراح عروسك و لباس و هومن خدا دوست دستيار كارگردان است، همچنين افسانه ماهيان، رامين سياردشتي، فرزين محدث، علي ميلاني و سيامك صفري بازيگران و مرضيه ايمان‌خاني، فرزانه عاقلي، نسيم ياقوتي و داريوش فائزي بازي‌هنندگان در اين نمايش هستند .

وي در پايان بيان داشت: نمايش «ماكوندو» تركيبي از واقعيت و فراواقعيت است و اكثر شخصيت‌هاي نمايشي مابه‌ازاي انساني و عروسكي دارند .

در نمايش «ماكوندو» شاهد يك اجراي سه اپيزودي به هم پيوسته هستيم كه شخصيت اصلي آن زني با لباس و چهره عجيب و غريب و غيرواقعي است، همچنين مدت زمان اجراي اين نمايش 65 دقيقه است .

نمايش «ماكوندو» به كارگرداني آزاده انصاري و كاري از گروه تئاتر «معاصر» همچنين جايزه بزرگ دوازدهمين جشنواره بين‌المللي تاتر عروسكي تهران ـ مبارك را از آن خود كرد .

بر اساس اين خبر، چهارمين جشنواره بين‌المللي تئاتر بلاويا وژا از 14 شهريورماه به مدت 8 روز در برست بلاروس برگزار خواهد شد، اين جشنواره به مناسبت دويستمين سالگرد نيكلاي گوگول ، برنامه ويژه‌اي را در برنامه‌هاي خود دارد، بخش مسابقه جشنواره شامل توليداتي بر اساس آثار گوگول ، توليداتي با وجوه بصري و صحنه‌آرايي قوي ، نمايش‌هاي تجربي و توليدات عروسكي خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *