ايران عضو كميته اجرايي تدوين مقررات مقابله با خشونت عليه زنان شد

ايونا: نماينده ايران در نخستين اجلاس مقابله با خشونت عليه زنان و دختران كه از سوي دفتر سازمان ملل برگزار شد، اعلام كرد: ايران عضو كميته اجرايي تدوين مقررات مقابله با خشونت عليه زنان شد .

به گزارش سرويس سياسي خبرگزاري زنان ” ايونا” ، عزت‌الله يوسفيان ملا نمايند مردم شهرستان آمل در مجلس با اعلام اين مطلب اظهار داشت: در اين اجلاس كميته اجرايي تدوين مقررات و منشور جلوگيري و مقابله با خشونت عليه زنان و دختران به جمهوري اسلامي ايران سپرده شد .

نماينده جمهوري اسلامي ايران در نخستين اجلاس مقابله با خشونت عليه زنان و دختران كه از سوي دفتر سازمان ملل متحد چندي قبل در تايلند برگزار شد درباره نتايج اين اجلاس و دستاوردهاي آن براي كشورمان بيان داشت: در اين اجلاس كه با حضور نمايندگان بيش از 50 كشور در بانكوك برگزار شد پس از قرائت گزارش وضعيت زنان و دختران در ايران، حاضران به اتفاق كشورمان را به عضويت 10 كشور كميته اجرايي تدوين مقررات و منشور جلوگيري و مقابله با خشونت عليه زنان و دختران پذيرفتند .

وي افزود: در گزارش ارائه‌اي در اين اجلاس از تلاش‌هايي كه ايران در سال‌هاي اخير و توجه به زنان و جلوگيري از آزار و اذيت عليه زنان و دختران مي‌شود، گفته شد .

نماينده آمل در مجلس با مناسب خواندن وضعيت كشورمان در اين خصوص در مقايسه با برخي كشورهاي ديگر شركت‌كننده در اين اجلاس تصريح كرد: البته اين وضعيت و رسيدگي و پيشگيري از خشونت‌ها و آزارهاي قومي و قبييله‌اي كه در برخي از مناطق كشور همچنان وجود دارد كافي نيست .

يوسفيان ملا اضافه كرد: متاسفانه همچنان در برخي استان‌هاي محروم كه داراي زندگي‌هاي قومي و قبيله‌اي هستند، آداب رسوم و سنت‌هاي اشتباه و غلط مربوط به امر ازدواج‌هاي غيرمنطقي و حتي بدون در نظر گرفتن خواسته‌هاي دختران و دعواهاي طايفه‌اي و برخي خشنوت‌هاي افراطي مردان قبايل عليه زنان وجود دارد كه بايد در برنامه‌اي با آن به شدت مقابله شود .

وي ادامه داد: دفتر مقابله با خشونت عليه زنان و دختران سازمان ملل متحد در اجلاس بعدي خواهان تغييراتي در وضعيت فعلي خشونت عليه زنان و دختران در برخي مناطق محروم ايران است .

نماينده كشورمان در اجلاس تايلند اظهار داشت: دفتر مقابله با خشونت عليه زنان و دختران سازمان ملل متحد در اين خصوص كمك‌هاي مالي را براي اين مهم در نظر گرفته كه به ‌زودي آن را اختصاص مي‌دهد .

يوسفيان ملا خاطرنشان كرد: در اين اجلاس از سوي دفتر مقابله با خشونت عليه زنان و دختران سازمان ملل متحد اعلام شد زنان و دختران در بيشتر كشورهاي عربي و بخشي از شبه قاره هند همچنان بيشترين قرباني خشونت‌ها هستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.