با تصويب مجلس سناي فرانسه، زنان از اين پس حقوقي برابر با مردان دريافت مي‌كنند

در حالي كه در فرانسه پيشتر زنان 20 درصد كمتر از مردان در مقابل كار برابر دستمزد مي‌گرفتند، مجلس سناى اين كشور ماده قانوني را تصويب كرد كه بر اساس آن اين تبعيض رفع و حقوق زنان و مردان برابر شود.

به گزارش خبرنگار «زنان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بنا به تصميم‌گيرى مجلس سناى فرانسه پس از اين به زنان فرانسوى در مقابل كار يكسان، حقوقي برابر با مردان تعلق خواهد گرفت، اين قانون در حال حاضر ‌بايد در مجمع عمومى فرانسه نيز مورد تأييد قرار گيرد.

دويچه ويله همچنين گزارش داد: طبق آمار انستيتو اينسه، زنان فرانسوى در مقابل كار برابر20 درصد كمتر از مردان همكارشان حقوق دريافت مى‌كنند، طبق قانون جديد تفاوت دستمزد زنان و مردان بايد مرحله به مرحله از ميان رفته و در مدت پنج سال به ميزان برابر برسد.

اين در حاليست كه ژاك شيراك رييس‌جمهوري فرانسه در ابتداى سال جارى ميلادي اعلام كرده بود كه در سال 2010 ميلادى، يعنى تا چهار سال ديگر اين اختلاف درآمد ميان كار برابر زنان و مردان از بين خواهد رفت. وي بيان كرده بود كه تبعيض در مورد استخدام زنان و سخت بودن شرايط كارى آنها با پايه‌هاى قانون اساسى جمهورى و رشد اقتصادى فرانسه در تضاد است.

در متن اين قانون پيش بيني شده بعد از گذشت مهلت 5 ساله براى اجراي كامل آن، در تمام شركت‌ها و مراكز كار بايد دستمزد زنان و مردان در مقابل كار مساوى، برابر باشد، هنوز ماده‌اى مبنى بر تنبيه مالياتى شركت‌هايى كه اين قانون را به اجرا در نياورند، تعيين نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.