دبیرکل جامعه زینب: اختلاط‌جنسيتي بدون اشكال است

ایلنا

دبیرکل جامعه زینب گفت: با طرح جداسازي جنسيتي موافق هستم اما اگر در جايي امكان جداسازي وجود نداشته باشد اختلاط جنسيتي بدون اشكال است.

مريم بهروزي در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا در رابطه با بحث تفكيك جنسيتي در دانشگاه‌ها گفت:‌ طرح پيشنهادي تفكيك جنسيتي در دانشگاه‌ها بسيار مفيد، مثبت و لازم و نكته قابل توجه اين است كه طرح جداسازي جنسيتي در دانشگاه‌ها دو سال پيش توسط جامعه زينب مطرح شده بود.

او تصريح كرد:‌ بنا به فتواي حضرت امام(ره)، بايد حتي‌المقدور از اختلاط زن و مرد پرهيز شود بنابراين‏، اين اقدام بسيار مناسبي است و نه تنها تفكيك جنسيتي در دانشگاه‌ها مانع رشد جوانان نيست بلكه بسيار ضروري و مفيد است.
دبیرکل جامعه زینب گفت: اگر در جايي جداسازي جنسيتي امكان‌پذير نباشد، اختلاط جنسي بلامانع است. مثلا در مجلس شوراي اسلامي،‌زنان و مردان نماينده را نمي‌توان از هم تفكيك كرد و نمايندگان بايد در كميسيون‌ها و جلسات مشترك حضور داشته باشند و يا در هيات‌دولت وزيران و معاونان زن و مرد بايد با هم نشست‌هايي داشته باشند و در كنار هم فعاليت كنند كه اين بلا اشكال است.‌اما در دانشگاه‌ها دليلي وجود ندارد كه دختر و پسر در كنار هم تحصيل كنند زيرا مي‌توان كلاس‌هايي را به دختران و كلاس‌هايي را به پسران براي تحصيل اختصاص داد.

بهروزي گفت: ‌دانشگاه‌هاي ايران در زمان طاغوت و با الگوي غرب شكل گرفته است و به همين خاطر است كه جنس دختر و پسر در كنار هم تحصيل مي‌كنند اما ما بايد سعي كنيم به گفته امام عمل كنيم و دانشگاه‌ها را اسلامي كنيم.
دبیرکل جامعه زینب گفت: البته اگر در يك رشته تحصيلي امكان جداسازي دختر و پسر وجود نداشته باشد اشكالي وجود ندارد براي اينكه اين افراد در كنار هم تحصيل كنند اما عالما و عابدا نبايد دختر و پسر را در كنار هم قرار داد.
بهروزي گفت:‌ بنابراين اگر در جايي امكان جداسازي وجود نداشته باشد اختلاط اشكال ندارد. البته بهتر است حتي‌المقدور در مكان‌هايي كه امكان تفكيك جنسيتي وجود دارد اين اقدام انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.