معاون اجتماعی سازمان بهزيستی: 174 هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزيستی قرار دارند

ایسنا: معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي کشور گفت: در حال حاضر 174 هزار زن سرپرست خانوار، تحت پوشش دفتر زنان و خانواده بهزيستي قرار دارند كه چنانچه تعداد هر خانواده سه نفر محاسبه شود، به طور ميانگين بيش از 500 هزار نفر از اين طريق تحت پوشش بهزيستي هستند.

به گزارش خبرنگار «اجتماعي» ايسنا، علي شاکري در همايش معاونان اجتماعي سازمان بهزيستي کشور در چابهار افزود: معاونت اجتماعي سازمان بهزيستي کشور تمام توان و تلاش خود را به کار گرفته است تا جامعه به معناي واقعي توانمند شود.

وي بيان کرد: در سال جاري آموزش‌هاي مختلفي در جهت بازتواني افراد زيرپوشش در همه استان‌ها انجام شده و براي آن‌ها يک تا سه شغل براساس شرايط جغرافيايي محل زندگي و همچنين توانمنديشان، تعريف شده است.

معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي کشور گفت: در کلاس‌هاي مهارت‌آموزي و مهارت زندگي يک گروه هميار هفت نفره تشکيل شده است و در حال حاضر در کل کشور 876 گروه هميار فعال هستند.

شاكري با اشاره به برگزاري جشن توانمندسازي افراد تحت پوشش بهزيستي در چند شهرستان گفت: در اين راستا تعدادي از افراد تحت پوشش با کمک و همياري بهزيستي، توانمند شده و قادر به تامين نيازهاي مالي زندگيشان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.