سازمان ملل اعلام كرد: 33 ميليون و400 هزار نفر در جهان به ايدز مبتلا هستند

ایسنا: سازمان جهاني بهداشت و دفتر برنامه مقابله با ايدز سازمان ملل در گزارش مشتركي اعلام كردند كه در حال حاضر تقريبا 33 ميليون و 400 هزار نفر در جهان به بيماري‌ ايدز مبتلا هستند.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، در اين گزارش تاكيد شده است كه با اين وجود به دليل اقدامات اخير درماني براي اين بيماران، عمر افراد مبتلا به اين عفونت نسبت به گذشته طولاني‌تر شده است.

اين گزارش مي‌افزايد: اين تعداد نسبت به شمار مبتلايان در سال 2007 كه 33 ميليون نفر بوده است، افزايش يافته اما به علت در دسترس بودن داروهاي ايدز، عمر بيماران ايدزي افزايش يافته است.

درهمين راستا، آمارها نشان مي‌دهد؛ نرخ مرگ ومير ناشي از اين بيماري عفوني كشنده طي 5 سال گذشته 10 درصد كاهش يافته است. بيماري ايدز كه بر اثر فعاليت ويروس اچ آي وي بروز مي‌كند سبب اختلال و تضعيف شديد سيستم ايمني بدن شده و در صورت فعال شدن در بدن كشنده است.

بر اساس اين گزارش، ايدز يکي از بيماري‌هاي نقص سيستم ايمني است که همانطور كه گفته شد در اثر آلوده شدن فرد به ويروس اچ آي وي به وجود مي‌آيد. آلوده شدن به اين ويروس مي‌تواند سيستم ايمني بدن را تا جايي ضعيف کند که ديگر قادر به مقابله با برخي از عفونتها نباشد.

بسياري از عفونت‌هايي که براي فرد مبتلا به ايدز خطرآفرين و مشکل ساز هستند، توسط سيستم ايمني تحت کنترل در مي‌آيند. اما سيستم ايمني در بدن بيمار مبتلا به ايدز، آن قدر ضعيف مي‌شود که براي پيشگيري يا درمان بيماري‌هاي شديد نياز به دخالت دارويي پيدا مي‌کند.

نتيجه مثبت آزمايش اچ آي وي لزوما به معناي ابتلاي فرد به ايدز نيست اما در اثر عفونت اين ويروس، افرادي كه حامل آن هستند به بيماري ايدز مبتلا مي‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.