مركز امور زنان و خانواده روند تدوين فقه زنان در شوراي فرهنگي_ اجتماعي را تقويت كند

خبرگزاري فارس: رئيس مجمع زنان عضو شوراهاي اسلامي مراكز استان هاي كشور گفت: بودجه‌هاي مملكت نبايد در كارهاي موازي كه اثري ندارد هزينه شود و مركز امور زنان و خانواده بايد مسير و روند تدوين فقه زنان در شوراي فرهنگي-اجتماعي زنان را تقويت كند.

صديقه قنادي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس افزود: شوراي فرهنگي_ اجتماعي زنان به عنوان يك جايگاه علمي در كشور مورد قبول ما است و من نيز در كميته هاي كاري مجمع هميشه از ديدگاه‌هاي اين شورا استفاده مي كنم.

وي با بيان اين كه تاكنون كارهاي موازي از سوي دستگاه ها ما را به عقب انداخته تصريح كرد: به طور مثال، در مباحث فرهنگي با وجود سازمان تبليغات، وزارت ارشاد، سازمان فرهنگي_ هنري شهدراري و ديگر ادارات هنوز از لحاظ كار فرهنگي عقب هستيم كه اميدوارم قانون برنامه چهارم در جلوگيري از موازي كاري دستگاهها عملياتي شود.

قنادي در خصوص ضرورت‌ها و بايست‌هاي موردنظر در تدوين فقه زنان گفت: مسائل و مشكلاتي همچون حضانت، ارث و برخي بيمه اجتماعي بايد مورد بررسي قرار گيرند به اين جهت كه هم اكنون زنان كارمندي كه فوت كرده و يا بازنشسته مي‌شوند خانواده آنان از هيچ حقي برخوردار نيستند در صورتي كه با فوت مرد يا بازنشستگي او حق بيمه به خانواده وي تعلق مي گيرد.

وي ادامه داد: برخي مشاغل همچون رياست دانشگاه ها و يا برخي كارهاي خاص در خود دانشگاه با شرط متأهل براي زنان امكان مي يابد در حالي كه دختران ازدواج نكرده‌اي كه در زمان انقلاب وارد صحنه شده و بعد هم ازدواج نكرده اند وجود دارد كه با وجود تحصيلات بسيار بالا و نيازمند استخدام عملا در سازمانها و ادارات از آنان بيگاري كشيده مي شود.

قنادي در پايان تصريح كرد: صاحبنظراني كه بناي كار فقهي در امور زنان را دارند بايد به مسائل مهمي همچون ارث، حضانت و مشكلات بيمه اجتماعي زنان شاغل توجه كنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.