0 9درصد زنان مطلقه از حمایت خانواده ها محرومند

رییس انجمن مددکاری ایران ، اظهار داشت: 90 درصد زنان مطلقه کشور هیچ گونه حمایتی از سوی خانواده ها نمی شوند.

دکتر مصطفی اقلیما در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر افزود: در تمام کشورهای دنیا زن و مرد چنانچه نتوانند با یکدیگر زندگی کنند به راحتی و بدون هیچ مشکلی جدا می شوند و از طلاق به عنوان آشتی دوباره یاد می کنند اما در ایران طلاق تنها باعث بدنامی زنان می شود و برای آنها زندگی به پایان می رسد.

وی نگاه جامعه را به زنان مطلقه نگاه خوبی نداست و خاطر نشان کرد : هم اکنون 80 درصد زنان جامعه طلاق عاطفی گرفته اند اما تنها به دلیل دید منفی که نسبت به زنان مطلقه وجود دارد و مشکلات اقتصادی ، اجتماعی و روانی پس از طلاق ، مجبوربه زندگی زیر یک سقف هستند و نمی توانند جدا شوند.

رییس انجمن مددکاری ایران به مشکلات زنان پس از طلاق اشاره و تاکید کرد: با توجه به اینکه اکثر زنان در طول مدتی که کار می کنند در آمدی برای خود پس انداز نمی کنند به همین دلیل اولین مشکلی که پس از طلاق برایشان بوجود می آید مشکلات اقتصادی است و همین امر آسیبهای اجتماعی بیشماری را به همراه دارد .

اقلیما در خصوص مشکلات اجتماعی و خانوادگی زنان مطلقه گفت : فرهنگ جامعه به گونه ای است که پس از طلاق حتی خانواده زن نیز به او نگاه خوبی ندارد ودیگر مانند گذشته پذیرای وی نخواهند بود و در جامعه نیز برای یافتن شغل ، مسکن و.. با مشکلات زیادی مواجه است.

وی به عدم حمایت دولت از زنان مطلقه اشاره کرد و افزود: در ایران قوانین زیادی برای زنان به تصویب رسیده که حتی یکی از آنها نیز اجرا نمی شود بنابراین اجرای قوانین ضعف دارد و هر کس تفسیر خاصی از قوانین می کند درصوتیکه قانون تنها باید اجرا شود و هیچ کس حق تفسیر آن را ندارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.