فرمانده انتظامی تهران بزرگ: ناامنی اجتماعی زنان را به طور نسبی قبول دارم

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ضمن پذيرش ناامنی اجتماعی زنان به طور نسبی ، بروز ناهنجاری های اخلاقی را نشات گرفته از نوع رفتار و نگاه برخی زنان و دختران جامعه دانست.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ضمن اشاره به اين مساله که نا امنی اجتماعی زنان را به طور نسبی قبول دارد ، در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر ، اظهار داشت : با توجه به شبهای طولانی سال ، طرح امنيت اجتماعی از 6ماه پيش تاکنون در شب های تهران اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، وقتی با رسيدن فصل سوز و سرما شب زودتر از ديگر فصول رخت خود را برتن شهر می پوشاند ، رهگذران و به ويژه زنان در خيابانهای کم تردد و تاريک بيش از پيش خود را نيازمند برقراری امنيت اجتماعی می بينند. از طرف ديگر با نگاهی به پرونده های قتل و جناياتی که طی سالهای اخير رخ داده ، کاملا روشن است که برقراری امنيت شبانه در تمام نقاط ايران و کلانشهرهايی نظير تهران از جمله موضوعات مهمی است که بايد همواره مورد توجه پليس قرار بگيرد.

سردار مرتضی طلايی خاطر نشان ساخت : در تعريف امنيت و به خصوص امنيت زنان بايد به چند نکته مهم توجه داشته باشيم که يکی از آنها مربوط به نوع برخورد و پوشش زنان است.

وی موضوع امنيت و صحبت کردن در خصوص آن را از جمله مسائل مهم و حساس جامعه دانست و تصريح کرد: بيشتر نا امنی های موجود مربوط به مسائل روحی و آزارهای روانی و کلامی و رفتاری است و نمی توان آن را به تمام شهر و اجتماع تعميم داد ، چرا که برخی از زنان و دختران به خاطر نوع نگاهها و رفتارهای خود مورد آزار و اذيت قرار می گيرند.

طلايی افزود : با سازماندهی 200 واحد گشت در سراسر تهران جهت برقراری امنيت اقدامات مضاعفی انجام شده است.

وی در مورد کافی بودن اين تعداد واحد گشت در تهران بزرگ ، توضيح داد : با توجه به جغرافيا و زمان انجام جرم در حال حاضر امنيت شبانه توسط پليس 110 نيز برقرار می شود و ماموران پليس در طول شبانه روز بيش از 12ساعت کار می کنند و برای اجرای اين امر مهم تمام توانمندی های خود را به کار گرفته اند.

اما نکته ديگری که بايد به آن توجه شود استفاده از تکنولوژی در راستای برقراری امنيت است. چرا که به گفته طلايی تا چندی پيش دسترسی پليس به رايانه و سيسيتم های پيشرفته برای عده ای قابل تصور نبود در حالی که امروزه با دسترسی به اين امکانات پليس به نتايج بسيار خوبی دست يافته است.

در اين ميان موضوع قابل طرح مربوط به برقراری امنيت از طريق دوربين هايی با گستره ديد وسيع است ، چراکه با بکارگيری اين نوع دوربين ها ، پليس بدون استفاده از نيروی انسانی امنيت را با ضريب خطای کمتر برقرار خواهد کرد.

از سوی ديگر افراد شرور و خلافکار با قرار گرفتن در محيط های کم تردد و تاريک و… در تمام شبانه روز خود را در مقابل دوربين های هميشه روشن پليس خواهند ديد و در اين صورت بايد به کاهش چشم گير آمار جرايم اميدوار بود.

طلايی طرح اين موضوع را از طريق رسانه ها مثبت ارزيابی کرد اما در مورد پذيرش يا رد آن اظهارنظر نکرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.