سازمان بهزیستی تنها ارگان حمایت کننده از کودکان زلزله زده

مهرخانه: آزاده ذکایی معاون دفتر مشاوره سازمان بهزیستی کشور از اجرای فاز دوم مداخلات بهزیستی در خصوص کودکان زلزله زده آذربایجان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۹ تیم سه نفره در مناطق زلزله زده حضور دارند و پس از اجرای فاز اول که شناسایی و غربالگری کودکان بود، در حال اجرای فاز دوم مداخلات هستند.

ذکایی به نحوه اجرای فاز دوم اشاره کرد و گفت: در این مرحله مداخلات جدی روانشناسی، مشاوره و مددکاری اجتماعی به کودکان زلزله زده ارائه می شود.

وی در گفتگو با مهرخانه افزود: محور فعالیت های این تیم ها در فاز دوم کاهش آسیب های روحی کودکان است و روانشناسان برای کودکانی که در معرض خطرات روحی هستند علاوه بر مشاوره، دارو نیز تجویز می کنند.

ذکایی تعداد کودکان بی سرپرست و تک سرپرست شناسایی شده را ۴۸ نفر اعلام کرد و ادامه داد: از این میان ۱۶ کودک بد سرپرست و ۳۲ تن دیگر تک سرپرست شده اند که از همان روز اول تحت پوشش سازمان قرار گرفته اند.

وی در خصوص نقش موسسات حامی کودکان در زلزله اخیر گفت: این موسسات در روزهای اول حضور در مناطق زلزله زده حضور داشتند و در شناسایی کودکان به ما کمک کردند.

ذکایی تصریح کرد: جنس حمایت های این موسسات بیشتر از نوع مادی و عاطفی است و سازمان بهزیستی تنها ارگانی است که این کودکان را تحت پوشش قرار داده و خدمات مورد نظر را به آنها ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.