سازمان بهزیستی تنها ارگان حمایت کننده از کودکان زلزله زده

مهرخانه: آزاده ذکایی معاون دفتر مشاوره سازمان بهزیستی کشور از اجرای فاز دوم مداخلات بهزیستی در خصوص کودکان زلزله زده آذربایجان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۹ تیم سه نفره در مناطق زلزله زده حضور دارند و پس از اجرای فاز اول که شناسایی و غربالگری کودکان بود، در حال اجرای فاز دوم مداخلات هستند.

ذکایی به نحوه اجرای فاز دوم اشاره کرد و گفت: در این مرحله مداخلات جدی روانشناسی، مشاوره و مددکاری اجتماعی به کودکان زلزله زده ارائه می شود.

وی در گفتگو با مهرخانه افزود: محور فعالیت های این تیم ها در فاز دوم کاهش آسیب های روحی کودکان است و روانشناسان برای کودکانی که در معرض خطرات روحی هستند علاوه بر مشاوره، دارو نیز تجویز می کنند.

ذکایی تعداد کودکان بی سرپرست و تک سرپرست شناسایی شده را ۴۸ نفر اعلام کرد و ادامه داد: از این میان ۱۶ کودک بد سرپرست و ۳۲ تن دیگر تک سرپرست شده اند که از همان روز اول تحت پوشش سازمان قرار گرفته اند.

وی در خصوص نقش موسسات حامی کودکان در زلزله اخیر گفت: این موسسات در روزهای اول حضور در مناطق زلزله زده حضور داشتند و در شناسایی کودکان به ما کمک کردند.

ذکایی تصریح کرد: جنس حمایت های این موسسات بیشتر از نوع مادی و عاطفی است و سازمان بهزیستی تنها ارگانی است که این کودکان را تحت پوشش قرار داده و خدمات مورد نظر را به آنها ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.