مرگی از جنس آتش، دعوت خانه امن برای شرکت در یک میزگرد

کانون زنان ایرانی :وبسایت خانه امن میزگردی تحت عنوان ” افزایش آگاهی عمومی در پیشگیری از خود سوزی ” برگزار می کند.

در اطلاعیه وب سایت خانه امن آمده است:

زنانی هستند که برای رهایی از خشونت خانگی خود را به آتش می کشند . آمارها اگر چه پایه و بنیان درستی ندارد ولی تکان دهنده است .

در خاورمیانه ایران مقام اول خودسوزی را به خود اختصاص داده و به نظر نمی رسد که سیاستگذاری دقیق و برنامه مدونی برای پیشگیری وکاهش خودسوزی زنان در ایران انجام شده و یا در حال انجام باشد .

بدون شک یکی از مهمترین عناصر در پیشگیری و مقابله با خودسوزی زنان آموزش و فعالیت سازمان های غیر دولتی و جلب مشارکت مردم در مقابله با این آسیب اجتماعی است که پیامدهای ناگواری بر خانواده و فرزندان و حتی چهره عمومی یک شهر یا منطقه بر جا می گذارد .

به طور مثال خودسوزی زنان در استان ایلام یک آسیب اجتماعی است که فقیر و غنی ، با سواد و بی سواد ، مسلمان و غیر مسلمان نمی شناسد و به معضلی تبدیل شده که با پخش خبر هر خودسوزی سایه ای از غم را بر چهره شهر پراکنده می کند .

زنانی که تحت خشونت خانگی قرار دارند و هر روز مستاصل و ناامید تر از حل مشکلات خود می شوند . زنانی که برای طلاق و پروسه طولانی آن توان روحی خود را از دست داده و از قضاوت و یا فقر و آزار و اذیت های پس از طلاق می ترسند مرگ خود خواسته را انتخاب می کنند . مرگی از جنس آتش که هشداری در شهر باشد . در کوچه و خیابان ، مسجد و محل ، مدرسه و محل کار که های مردم زنی دیگر برای رهایی از خشونت خودش را آتش زد .
خانه امن تحت عنوان ” افزایش آگاهی عمومی در پیشگیری از خود سوزی ” میز گرد برگزار می کند .

لینک ثبت نام))
http://www.khanehamn.org/program-participation-form-2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.