زن در ایران از ظهور اسلام تا ۱۸۰۰ میلادی

زن در ایران از ظهور اسلام تا ۱۸۰۰ میلادی

Women in Iran from the Rise of Islam to 1800

نویسنده:لوئیس بک و گیتی نشاط Guity Nashat – Lois Beck

انتشارات:دانشگاه ایلی نویز _امریکا

تازیخ انتشار:نوامبر ۲۰۰۳

قیمت:۰۰/۱۹ دلار –تخفیف:۱۰ درصد

این کتاب مجموعه ای است از مطالعات و پژوهش هایی که به طور گسترده به بررسی نقش زن در جامعه و فرهنگ ایرانی می پردازد.

سایت کتاب_ میترا اسدنیا: زن در ایران از ظهور اسلام تا ۱۸۰۰ میلادی، مجموعه ای است از مطالعات و پژوهش هایی که به طور گسترده به بررسی نقش زن در جامعه و فرهنگ ایرانی می پردازد. این مطالعات محدوده زمانی وسیعی را از دوران ماقبل اسلام تا سال ۱۸۰۰ میلادی (قرن نوزدهم میلادی) در برمی گیرد و با نگاهی گذرا به اسطوره های جدید، نشان می دهد که زنان تقریبا در تمام حوزه ها و امور زندگی ایرانی نقش و نفوذ مهم و حائز اهمیتی داشته اند.

کتاب زن در ایران بر محدوده وسیعی که هم اکنون بخش وسیعی از دولت ملی ایران را تشکیل می دهد، تمرکز دارد و پیشرفت و توسعه زنان را در اموری که ببشترین تاثیر را بر نظام جنسیتی، ساختارخانواده، نقش و تاثیر ارتباطات، آموزش و تحصیلات، مشارکت اقتصادی، فعالیت ها و موسسات اسلامی، سیاسی و همچنین جلوه های هنری داشته مورد بررسی و پژوهش قرار می دهد.

نویسندگانی که در این کتاب مشارکت داشته اند از جمله برجسته ترین دانش پژوهان بین المللی هستند که در این حوزه به تحقیق و فعالیت اشتغال داشته و هر یک از آن ها به بررسی دهه هایی از تاریخ زنان ایرانی پرداخته اند که خود در آن دوره تاریخی به ویژه دارای تخصص بوده اند. چنین چارچوب گسترده ای در واقع امکان بررسی همه جانبه و دقیقی از تاریخ چنین جامعه پیچیده ای را فراهم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.