به بهانه‌ی کانون گرم‌خانواده !

کانون زنان ایرانی: نوزدهم مهر ماه هشتاد و چهار خبری از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جامعه ی زنان را به واکنش کشاند. در این خبر به نقل از ” صفار هرندی” آمده بود: حضور زنان بعد از ساعت ۱۸ در ادارات، سازمانها، خبر گزاری ها و نمایندگی های وابسته به این وزارتخانه ممنوع است.

حسین صفار هرندی وظیفه ی حساس تربیت فرزندان را به دوش مادران انداخته بود و این را دلیل موجهی برای خود می دانست. بعد از انعکاس این خبر؛ زنان در تشکل هاو گروهها نامه های اعتراض آمیز خود رادر رد این مسئله به مسئولین دادند.

درست یک روز بعد یعنی بیستم مهر ماه مدیر کل دفتر وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مورد گفت: مطالب منتشر شده ناقص است و بانوان می توانند با هماهنگی! بیشتر از ساعات مقرر در محل حضور یابند.

یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی به نام ” غلامرضا میرزایی” طرح وزیر فرهنگ و ارشاد بسیار قابل قبول دانست؛ این در حالی است که جمعیت ایران فردا” شکایت خود را به صورت مکتوب به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور فرستاد.

سئوال اینجاست حسین صفار هرندی خود روزنامه نگار بوده است و با شرایط روزنامه نگاری آشناست. او به خوبی می داند برای کسب آخرین اخبار و اطلاعات و … باید تا پاسی از شب در تلاش بود تا شاید روزنامه در آخرین لحظات با توجه به شرایط تغییر کند.

اگر در این طرح،منظور توجه به تربیت فرزندان است که آقایان بهتر می دانند ۲۰دقیقه حضور مفید بهتر از ۲۰ساعت حضور غیر مفید است.

آیا تربیت فرزند فقط به عهده ی مادران است ؟! پس نقش پدر را چه کسی باید ایفا کند! که البته مادران امروز هم همان همسرانی هستند که همسرانشان را تا دیر وقت نمی بینند و خود به تنهایی کانون خانواده را گرم می کند و اگر منظور تعالی جامعه است که جامعه با توجه یک بعدی نیز به موفقیت نمی رسد.

درحال حاضر ایران جامعه ی بسته ی قدیمی نیست. زنان ایران هویت خود را در جامعه یافته اند.

نمی توانید آنها را به”بهانه ی کانون گرم خانواده ” از حضور فعال و موثر در اجتماع دور کنید و کم کم پستهای مدیریتی را به بهانه ی زن بودن از آنان بگیرید.

و یا کمی پیشرفته تر شوید و بگویید از فلان ساعت رانندگی زنان در خیابان ممنوع!

هر چند اگر چند هفته پیش را هم به خاطر آوریم تغییر نام مرکز مشارکت زنان به مرکز امور زنان و خانواده نقش مادر را تک بعدی ،پررنگ و نقش پدر را کمرنگ تر در خانواده می کند و کسی نیست بگوید آقایان ! زن آشپزخانه ای تمام شد.

به فکر اقتصاد خانواده ها باشید. اقتصاد خوب خانواده کانون خانواده را گرمتر می کند و حضور زنان در جامعه، جامعه را توسعه یافته تر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.