مراکز ترک اعتیاد ویژه بانوان در خوزستان تاسیس می‌شود

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر خوزستان گفت: با وجود درصد پایین خانمهای معتاد در جامعه در صدد تاسیس خانه‌های بهبودی ویژه خانم‌ها هستیم.

ادیبی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان اظهار کرد: یک خانم تقاضای مجوز تاسیس مرکز ویژه خانم‌ها را دارد که به محض یافتن مکان مناسب برای این مرکز مجوز را داده خواهد شد.
وی تصریح کرد: دیده شده که خانمها برای ترک مواد روان‌گردان مراجعه کرده‌اند. عمدتا این نوع اعتیاد ریشه خانوادگی داشته و از همسر یا سرپرست خانواده نشات می‌گیرد و متاسفانه در بین این افراد مراجعه کننده خانم‌های تحصیل کرده نیز بوده‌اند.

ادیبی با تاکید بر لزوم آگاهی دادن به خانواده‌ها در زمینه قرصهای روان‌گردان نظیر “اکستازی” گفت: اکثر این مجرمین از خانواده‌های متزلزل و ضعیت هستند، لذا تقویت خانواده‌ها‌ می‌تواند کمک بسیار موثری کند. با توجه به اینکه معمولا خانواده‌های ایرانی سرپرست محور هستند باید سرپرست خانواده همان گونه که به فکر معیشت خانواده است به فکر تربیت آنها نیز باشد. البته آموزش مهارتهای زندگی را نباید فراموش کرد.

وی در پایان با اشاره به آمار دستگیریها و کشفیات پنج ماهه ماهه اول سال ‌٨۶ که توسط پلیس مواد مخدر استان انجام شده است، گفت: در پنج ماهه اول سال جاری ‌۵٧١٠ نفر دستگیر شدند که از این میان ‌٨١ قاچاقچی، ‌٧١٧ حمل کننده و ‌٨١١ نفر توزیع کننده، ‌۴٠ نفر نگهدارنده و ‌۴ هزار و ‌۶١ نفر معتاد بوده‌اند. جمع کل کشفیات بیش از یکهزار و ‌٩٩ کیلوگرم بوده که از این میان‌٨۴٩/٧ کیلوگرم هروئین،‌٧٧١/۶٠۵ کیلوگرم تریاک، ‌٢٩۶/۴٨٠ کیلو گرم حشیش و ‌٣۵٩/۴ کیلوگرم سوخته و ‌٨۵٧ گرم مرفین و غیره بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.